Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... esplicatie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

esplicatie

ce inseamna art 176 ali 1 litera e ???????????????????????
:help:
probabil va referiti la o explicatie...
art.=articol
ali=alineat
daca ne-ati spune si din ce cod...poate ati primi mai multe esplicatii.
Daca este vorba de o infractiune (caz penal, inchisoare etc), este vorba de omor deosebit de grav comis asupra unei femei gravide si inseamna locuinta si mancare gratiunte oferita de stat de la 15 pana la 25 de ani