Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Acte necesare pentru vanzare-cumparare masina second ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Acte necesare pentru vanzare-cumparare masina second neinmatriculata

Buna ziua.
As dori sa stiu care sunt actele necesare in cazul in care vreau sa cumpar (persoana fizica) o masina second hand neinmatriculata de la o alta persoana fizica care a cumparat-o din Germania, toate actele ce trebuie sa mi le prezinte propietarul acesteia ca totul sa fie in regula. Dar in cazul in care masina e cumparata din Belgia?
Va multummesc
actele care sa ateste proprietatea asupra masinii
Va multumesc, dar e un raspuns mult prea evaziv pentru mine. As fi dorit sa stiu in ce consta acestea.