ACCES GRATUIT
Inca trei societati au depus cereri pentru a activa pe piata pensiilor facultative
Comisia de Supraveghere a Sistemului de Pensii Private (CSSPP) analizeaza in prezent cererile de autorizare/avizare a trei societati pentru piata pensiilor private facultative (Pilonul III), informeaza un comunicat al CSSPP emis luni.
Articolul continuă mai jos
Cele trei societati sunt Allianz Tiriac - care a solicitat obtinerea autorizarii ca administrator al fondurilor de pensii facultative, OVB AllFinanz Romania Broker de Asigurare SRL - care a solicitat avizarea ca agent de marketing al pensiilor facultative si Amsterdam Broker de Asigurare SRL - avizare ca agent de marketing.
Pana in prezent, CSSPP a autorizat sau avizat pe piata pensiilor private societatile ING Asigurari de Viata - ca administrator al fondurilor de pensii facultative si primul sau prospect al schemei de pensii facultative (ING Clasic), BRD-GSG - depozitar al activelor fondurilor de pensii facultative, Ernst&Young Assurance Services SRL - auditor financiar pentru fondurile de pensii facultative, Deloitte Audit SRL - auditor.
De asemenea, CSSPP a avizat tematica cursurilor pentru agentii de marketing in domeniul pensiilor facultative propusa de catre ING Asigurari de Viata.
--
Acest material este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale, conform termenilor și condițiilor de furnizare a serviciilor avocatnet.ro. Conform legislației în vigoare, este strict interzisă copierea, reproducerea, redistribuirea, republicarea sau orice altă formă de reutilizare a acestui conținut, integral sau parțial, fără consimțământul scris al avocatnet.ro. Nerespectarea acestor prevederi poate atrage răspunderea civilă, contravențională sau penală.
Comentarii articol (0)