avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 513 soluții astăzi
Forum Activitate cameliapstl

Activitate cameliapstl

Răspuns la discuția Pensie anticipata
va multumesc pentru raspunsuri
mama mea ar fi dorit sa stie cate luni va sta fara nici un venit intre ultimul salar si prima pensie; asta era dilema.
o zi buna va doresc tuturor
as dori si eu un raspuns avizat in urmatoarea problema: mama mea , nascuta pe data de 06.03.1953, a fost instiintata ca este pe lista pentru pensionare anticipata, de catre angajator, institutie publica. Ar fi iesit de drept in luna iunie 2012. intrebarea mea este la ce perioada dupa depunerea dosarului la pensie va primi pensia?
Răspuns la discuția asistenti personali
va referiti la previz si la conditiile pe care trebuie sa le indeplineasca asis. personal pentru a beneficia de somaj (adica un an de stagiu) precum si la H.C.L. cu expunere de motive......?
Răspuns la discuția asistenti personali
deci este legala concedierea colectiva a asistentilor personali pe motivul inexistentei de fonduri si a oug nr.68/2010?
pentru ca in continuare pers cu handicap va primi o indemnizatie egala cu salariul net al asist. pers., iar asist. va primi ajutor de somaj 1 an de zile.......
eu cred ca da in conformitate cu art.42, alin.7 din lg.448/2006
vreau si eu lamuriri despre acest subiect, urgent va rog
speta: un contractual la primarie a implinit in luna decembrie 2010 20 de ani vechime in campul muncii, astfel incat , pentru plata salariului aferent lunii decembrie 2010 , a fost trecut l alta trans de vechime, la ultima;
cum ii facem reincadrarea incepand cu 01.01.2011? si cum ii calculam salariul de baza? pentru ca in octombrie 2010 era pe alta transa de vechime. ?#-o
multumesc
deci se ia la total debit impozit pe auto, asa cum este el inscris in matricola....
nimeni nimeni?
urgent
speta: un contribuabil are in proprietate 3 autovehicule, dar pentru 2 din ele plateste impozitul pana pe 31 martie, iar pentru a treia , in cursul anului.
contribuabilul primeste bonificatie pentru cele doua autoturisme platite pana la 31 martie?
astept raspunsurile voastre cu mare interes
Răspuns la discuția spor de merit in 2011
da, la salariul de merit ma refeream..
dar nu stie nimeni sa-mi raspunda la intrebari?........