Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale bonificatie pentru un proprietar de 3 masini
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

bonificatie pentru un proprietar de 3 masini

urgent
speta: un contribuabil are in proprietate 3 autovehicule, dar pentru 2 din ele plateste impozitul pana pe 31 martie, iar pentru a treia , in cursul anului.
contribuabilul primeste bonificatie pentru cele doua autoturisme platite pana la 31 martie?
astept raspunsurile voastre cu mare interes
cameliapstl, utilizator
nimeni nimeni?
cf leg 571 la sf articolului care se refera la impozitul pe mij de transport se spune ca contrib care plateste anticipat tot impozitul pana la 31.03 primeste bonificatie
deci dupa cum scria in intrebare nu primeste
multumesc
deci se ia la total debit impozit pe auto, asa cum este el inscris in matricola....