avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 174 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale bonificatie pentru un proprietar de 3 masini
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

bonificatie pentru un proprietar de 3 masini

urgent
speta: un contribuabil are in proprietate 3 autovehicule, dar pentru 2 din ele plateste impozitul pana pe 31 martie, iar pentru a treia , in cursul anului.
contribuabilul primeste bonificatie pentru cele doua autoturisme platite pana la 31 martie?
astept raspunsurile voastre cu mare interes
Ultima modificare: Miercuri, 19 Ianuarie 2011
cameliapstl, utilizator
Cel mai recent răspuns: cameliapstl , utilizator 08:34, 24 Ianuarie 2011
nimeni nimeni?
cf leg 571 la sf articolului care se refera la impozitul pe mij de transport se spune ca contrib care plateste anticipat tot impozitul pana la 31.03 primeste bonificatie
deci dupa cum scria in intrebare nu primeste
multumesc
deci se ia la total debit impozit pe auto, asa cum este el inscris in matricola....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Termen de plata impozit primarie . parfi63 parfi63 Pana la ce data poate fi platit impozitul pe cladiri,mijloace transport,teren fara majorari (accesorii) pe anul in curs?(Art. legea).Multumesc mult! (vezi toată discuția)
Cumpararea unei masini cu numere de germania din romania de la un samsar kap kap -Ce acte trebuie sa imi predea cel care imi vinde masina si la ce trebuie sa fiu atent sa nu am vreo surpriza dupa. -Ce pasi ar trebui urmati ? (vezi toată discuția)
Instintare de plata si somatie de la primarie pe impozit 2009 laszlo82 laszlo82 Buna ziua cum spune si titlul am primit de la primarie mai intai o instintare de plata prin care mi se cere sa platesc 929,07 ron impozit pe teren masina si ... (vezi toată discuția)