avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 648 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters102723

Activitate ContSters102723

va rog din suflet sa ma ajutati si pe mine in urmatoarea problema
nu realizez nici un venit legal am 22 de ani si datorita starii de sanatate (nici atat de grava incat sa fiu incadrat cu handicap dar nici sa lucrez ) probleme la colon
as vrea sa va intreb exista vreo modalitate sa platesc asigurarea de sanatate si sa pot benificia si eu de spitalizare gratuita
mai exact daca cineva stie daca o persoana care nu realizeaza nici un fel de venituri nici salariale , nici agricole nimik mai exact poate sa plateasca contributia la asigurari de sanatate ca sa poata benificia si eu ca orce asigurat de servici medicale
care ar fii baza legala si daca nu cer prea mult daca stie cineva care ar fii contributia lunara
in speranta ca cineva ma va ajuta va multumesc din suflet
Răspuns la discuția va rog ajutor
ziua de 13 cade sambata ? se prelungeste pana luni sau trebuia sa-l depun pe data de 12 vineri (nu inteleg cum este cu ultima zi daca incep sa socot din data de 29 ce de-a 15 zi imi pica pe 12
Discuție va rog ajutor
poate cineva sa ma ajute si pe mine cu o problema ?
hotararea instantei am primito joi 28 mai a. c. am introdus recurs in data de luni 15 iunie
cum se calculeaza cele 15 zile de la primirea hotarari , numai zile lucratoare sau si sambata si duminica
poate ptr dvs pare un raspuns banal dar ptr mine e o chestiune destul de capitala fiind vorba de o suma uriasa ptr mine de bani
ma poate ajuta cineva sa calculez corect , pot pierde procesul din start fiindca nu l-am introdus in termenul de recurs ?
va rog un raspuns urgent daca se poate maine am primul termen la recurs de fapt astazi ca este trecut deja de ora 24
va multumesc anticipat