avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 190 soluții astăzi
Forum Activitate iubita10

Activitate iubita10

Răspuns la discuția vreau o solutie viabila...
av.Mariana.C. a scris:


Daca doriti sa-l aveti pe nume, sa deveniti d-voastra proprietar, mama vi-l poate transmite prin contract de donatie oricand in timpul vietii, prin donatie ca si prin mostenire, ramanand bun propiu si nu comun.


este exact raspunsul de care aveam nevoie..va multumesc foarte mult..va rog sa-mi raspundeti unde se poate intocmi acest contract de donatie si cam cat m-ar costa?
Răspuns la discuția vreau o solutie viabila...
este exact raspunsul de care aveam nevoie..va multumesc foarte mult..va rog sa-mi raspundeti unde se poate intocmi acest contract de donatie si cam cat m-ar costa?
buna ziua,
problema mea e urmatoarea:
sunt casatorita de 8 ani.inainte de casatorie,tatal meu mi-a oferit cadou apartamentul in care stau..dar l-a trecut pe numele mamei sa ma fereasca de pretentiile sotului la un evental divort.Ironia sortii face ca acum vreau sa divortez..tatal meu e decedat..iar mama sa ma santajeze ca daca divortez nu mai vad nimic din casa aia..cineva m-a sfatuit sa ma interesez ca se poate face un fel de act de mostenire in timpul casatoriei intre mine si mama fara ca sotul meu sa aiba vreun drept dupa..sau ma rog..as avea nevoie de orice sfat viabil..nu vreau sa pierd casa..e dreptul meu..
va mulutmesc anticipat