avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 126 soluții astăzi
Forum Activitate dansultanu

Activitate dansultanu

Răspuns la discuția RESPECTARE EXECUTARE SILITA!!!!
Aveam o poprire la firma respectiva,lucrarile sau executat si sumele au fost incasate sau sa facut compensatii intre firmedar nu era normal daca era facuta poprirea sa -mi plateasca mie si nu debitorului???????
buna ziua! o firma imi datoreaza o anumita suma de bani, am castigat in instanta somatia de plata,am investit-o cu formula executorie dar alta e problema.firma respectiva avea la acel timp un contract de executie lucrari cu o fima din tm,executorul a pus poprire la a aceasta firma iar pe timpul executari dupa cateva luni cand trebuia sa plateasc a reziliat contractul cu firma care i-mi datora bani cu toate ca era la curent cu executarea am confirmarea de la executor...... este legal??? ce mai pot sa fac???:( multumesc
BUNA SEARA! STIE CINEVA UNDE POT VINDE O CREANTA IN VALUARE DE 75.000 EURO???
MULTUMESC
multumesc
buna dimineata! sunt persoana fizica si sunt creditor la o firma suma de 170.000.ron,am castigat in instanta irevocabil,am executare silita cu popriri pe conturile firmei ,am inceput nu demult un proces de insolventa dar degeaba. administratorul firmei detine mai multe firme si si-a dat toate contractele de executie lucrari prin contract de subantepriza la cealalta firma unde tot el este administrator.cineva m-a sfatuit sa cer revocare lor prin actiune pauliana ma intereseaza daca se plateste taxa de timbru la valuarea contractelor la care cer revocarea mentionez ca valuarea lor este de peste 1 milion euro
multumesc
Răspuns la discuția FIRME DE RECUPERARI
MLTUMESC
buna seara! ce-mi pute-ti spune de firmele de recuperat datorii?? o firma ma contactat sa le cesionez creanta,daca le cesionez prin contract la notariat se poate intoarce cineva impotriva mea mai tarziu? mentionez ca am castigat irevocabil si am facut investire cu formula executorie cu poprire pe conturi.
multumesc
Răspuns la discuția FILA CEC-COMPLECTATA GRESIT
buna ziua! am fost la banca si mi-a spus ca ei primesc fila cec dar sar putea ca banca platitoare sa o refuze la plata motivand ca nu e bine completata.
ce sa inteleg?? este sau nu inselaciune? administratorul face afaceri de milioane de euro si nu stie sa scrie o fila cec?? mentionez ca am si o conventie la notariat in care administratorul recunoaste ca fila cec este data drept garantie si data scadenta este 2 decembrie 2009.
cum ma sfatuiti sa fac??
multumesc
Răspuns la discuția FILA CEC-COMPLECTATA GRESIT
multumesc
este o fila cec emisa de o firma la o persoana fizica,lasata drept garantie.eu am mai multe procese cu aceasta firma si cu administratorul ca persoana fizica.i-am pus poprire pe conturi in baza unei hotarari judecatoresti,iar administratorul mi-a dat fila cec in contul datoriei pe o perioada de 2 luni.eu ar trebui sa suspend executarea iar el mi-a dat fila cec completata gresit,normal ca nu am suspendat nimic.fila cec are data emiteri08.10.2009 oare peste 2 luni mai este valabil cecul??????
Răspuns la discuția FILA CEC-COMPLECTATA GRESIT
va rog poate cineva sa ma ajute??????????