avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 525 soluții astăzi
Forum Activitate fanamarius

Activitate fanamarius

pot sa cer o pasuire ptr sechestu si vanzarea bunurilor din apartament ptr a face rost de banii ca sa platesc cheltuielile si banii ptr care mise scot bunurile la vanzare
Discuție divort
ma numesc Marius sotia mea are o relatie cu un tip momentan este in italia cu pers respactiva avem un copil de 15 ani ,cat timp pot eu sa aman un divort daca ea inainteaza actele motivul amanarii sun niste datorii mari pe care le avem imreuna ,mergand pe ideea ca sotia sa nu mai trimita bani din italia
Buna ziua ma numesc Marius si am o intrebare ? am un credit restant de 3 luni creditu este pe sotia mea eu sunt co-imprumutant si imreuna cu sotia am solicitat reesalonarea creditului , s-a aprobat dar mai trebuie sa semnam contractul doar ca intre timp sotia a plecat la lucru in strainatate Daca platesc la zi ratele (cele trei luni plus luna in curs) pot sa renunt la reesalonare fiind dosarul aprobat? mentionez ca creditul actual este pana in 11 04 2012 ,iar reesalonare s-a facut pe 2 ani
AM REZOLVAT PROBLEMA
Ma numesc Marius si vreau sa stiu ce pasi trebuie sa urmez la vanzarea unui teren ,detin certificat de mostenitor si act autentic de partaj voluntar imobiliar cu dezmembrare


deci scrie asa EX :supr de ... situat in........,insccrisa in CF NR 1111111 ORASUL (NR CF VECHI NR: 00000000) NR CAD. NOU 2222222

Buna ziua mă numesc Marius şi am o problemă : bunicul meu a fost căsătorit de două ori , din prima căsătorie are 5 fete (mama lor a decedat)din a doua cu bunica mea are un băiat (tatăl meu), aşa ,bunicul a decedat în urmă cu 60 de ani, bunica mea prin anii 1990-1993 ,a revendicat 84 arii teren pe care le-a trecut pe ea .Dupa decesul ei sa inceput succesiunea, între timp a decedat şi tatăl meu ,Bunica mea fiind mama vitrega la cele 5 fete (nu există nici un act de adoptie a fetelor),singurul mostenitor a considerat notarul ca este tatal meu ,dupa decesul lui mama eu si fratele meu am mostenit cele 84 arii teren .sa facut intabularea sa facut succesiunea ,sa facut dezmembrarea ,am primit fiecare ce se cuvinea conform legii .Acuma copii celor 5 fete ataca titlul de proprietate a lui bunica pe cele 84 de arii ,pretinzand drept de mostenitori si ei. Specific , ca notarul a dat drept mostenitori in urma decesului lui tata pe mama ,pe mine pe fratele meu. Noi am gasit cumparator la 60 de arii de teren dar nu stim daca ei ataca titlul de proprietate ,ce sa facem .Noi suntem la zi cu totul,cu certificat de mostenitor,act autentic de partaj voluntar imobiliar cu dezmembrare, impozit platit ,schita de ta topograf,certificat de urbanism,inrecistrat la OCOTA

CU respect Marius
Buna ziua mă numesc Marius şi am o problemă : bunicul meu a fost căsătorit de două ori , din prima căsătorie are 5 fete (mama lor a decedat)din a doua cu bunica mea are un băiat (tatăl meu), aşa ,bunicul a decedat în urmă cu 60 de ani, bunica mea prin anii 1990-1993 ,a revendicat 84 arii teren pe care le-a trecut pe ea .Dupa decesul ei sa inceput succesiunea, între timp a decedat şi tatăl meu ,Bunica mea fiind mama vitrega la cele 5 fete (nu există nici un act de adoptie a fetelor),singurul mostenitor a considerat notarul ca este tatal meu ,dupa decesul lui mama eu si fratele meu am mostenit cele 84 arii teren .sa facut intabularea sa facut succesiunea ,sa facut dezmembrarea ,am primit fiecare ce se cuvinea conform legii .Acuma copii celor 5 fete ataca titlul de proprietate a lui bunica pe cele 84 de arii ,pretinzand drept de mostenitori si ei. Specific , ca notarul a dat drept mostenitori in urma decesului lui tata pe mama ,pe mine pe fratele meu. Noi am gasit cumparator la 60 de arii de teren dar nu stim daca ei ataca titlul de proprietate ,ce sa facem .Noi suntem la zi cu totul,cu certificat de mostenitor,act autentic de partaj voluntar imobiliar cu dezmembrare, impozit platit ,schita de ta topograf,certificat de urbanism,inrecistrat la OCOTA

CU respect Marius
buna ziua detin 72 actiuni la SC PECO BAIA MARE cum le vand si unde?
Buna ziua ma numesc Marius si am o intrebare ; in urma decesului tatalui meu , impreuna cu mama si fratele meu am mostenit 84 arii de teren ,in urma succesiunii , (detinem si titlu de mostenitor ,este si intabulat) ,eu am 31arii din teren, ce urmeaza sa fac ca sa pot sa il vind ,mentionez ca atit actul de mostenire cit si cel de intabulare sunt pe toate cele 84 de arii, la intelegere cu familia am hotarit sa vind partea mea. Cam cit ma coasta un topograf sa scoata din 1ha ,cei 84 de arii teren,nu detin harta
Discuție fiºã fiscalã
Buna ziua ma numesc Marius şi am o problemă , de unde scot adeverinţa sau fişa fiscală pe anul 2009 ,menţionez că firma la care am lucrat în 2009 a dat faliment nu mai este .Fisa fiscală îmi trebuie la bancă ptr un împrumut