avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 835 soluții astăzi
Forum Activitate luana30

Activitate luana30

desirelia75 ,

multumesc frumos pentru sustinere!

eclair,
multumesc frumos ,am descoperit un prieten comun care sta aproape de el in Italia (Milano) si sper ca in cel ami scurt timp sa aflu adresa si alte informatii folositoare !

AVLIL ,
multumesc pentru interesul acordat si pentru sfaturi !
Multumesc mult ! Am inaintat deja un dosar la Judecatorie !
Stiu ca este in Italia (Milano),locuieste cu o persoana de sex feminin ,si-a cumparat o casa in rate acolo si cam atat ! Asistenta juridica nu am avut si cred ca nici nu voi beneficia de asa ceva pentru ca sincer nu imi pot permite ! Sunt operata de cancer ,probabil ca stiti ce implica acest lucru (analize,verificari ,biopsii anuale ) si salariul pe care il iau de ma job prefer sa il investesc in educatia copilului ,dat fiind faptul ca este un copil foarte inteligent .Nu am vrut si nici nu vreau mila ,vreau doar o solutie mai "ieftina " pentru ca baiatul meu sa poata beneficia de dreptul lui ! Va multumesc!
Credeti-ma ca am depus pana acum cel putin trei palngeri penale la politie ,doua la parchet si toate eforturile sunt in van ! Nu vreau sa jignesc pe cineva dar chiar sunt indiferenti la problemele tale atata timp cat nu ai relatii ! Sa recunoastem traim in Romania tara spagii si a nepotismului ! Incerc sa rezolv aceasta problema dar ma lovesc de birocratie si indiferenta ! Va multumesc tuturor pentru raspunsuri 1
Multumesc frumos ! Intreb pe forum pentru ca organele abilitate nu imi da nici macar o informatie ,ma lovesc de refuz s-au mi se arata un teanc de dosare nerezolvate spunandumi-se ca si al meu ar putea ajunge acolo !
multumesc si pentru linkurile postate !
.Va multumesc frumos !Cineva mi-a spus ca atata timp cat nu este in tara nu pot face nimic si ca daca depun dosarul si nu se solutioneaza pierd tot ! O alta persoana mi-a recomandat interpolul dar sincer nu il consider un criminal ci doar un iresponsabil!
Buna ziua !
Va rog daca se poate sa imi dati si mie o informatie ,privind neplata pensiei alimentare de 8 ani (nu a platit niciodata),a fostului meu sot catre copilul minor in varsta de 10 ani ,copil ce il am in grija spre crestere si educare !Am facut cerere catre Parchet catre politie si nu s-a intamplat nimic ,chiar m-au chemat sa imi retrag cererea pentru ca oricum nu o sa se rezolve nimic .Mentionez ca fostul meu sot este plecat in Italia de 8 ani ,tara din care nu mai vrea sa mai vina dupa cate am inteles! Dupa acesti 8 ani in care nu l-a sunat niciodata ,am reluat eu discutia cu sora lui ,aflandu-i nr de tel l-am contactat (nu eu ci copilul) si au inceput sa reia legatura ,daca se poate spune asa .Acum printr-un prieten incerc sa ii aflu adresa deoarece si-a cumparat casa acolo ,ma gandesc ca daca am adresa poate pot rezolva altfel ! Ma intreb de ce oare copii nu sunt protejati in tara aceasta?!:sorry: V a multumesc mult ,sper ca am fost concisa ! Informatia pe care o doresc este daca pot face ceva pentru recuperarea pensiei ,si daca ma pot adresa unui alt organ de lege ? Multumesc mult !
Va multumesc pentru sfat ! Acum trebuie sa dau piept cu birocratia si sa am si speranta intr-o reusita !
Buna ziua ! In urma cu doi ani am aflat ca am cancer la colul uterin , la scurt timp am intervenit prin operatie,adica am suferit o histerectomie totala! Am incercat sa ma angajez dar nu am voie sa ridic,nici in frig,nici in umezeala, ce sa mai ,nicaieri.1 :(( Cineva mi-a spus ca pot sa beneficiez de o pensie de handicap,dar nu stiu ce sa zic ! Va rog ajutati-ma cu un sfat ! VA MULTUMESC!
Răspuns la discuția alocatia pentru copii
Va multumesc pentru sfat,chiar maine voi urma pasii propusi de dumneavoastra.
Azi am fost sa ridic banii si am primit raspunsul ca datorita faptului ca nu i-am ridicat de 6 ani au blocat contul!A trebuit sa merg la directorul bancii sa ii demonstrez ca nu am murit ci doar nu am vrut sa ii ridic banii pentru ca vreau sa ii pastrez pentru fiul meu pe un card,desi sunt constienta ca atunci cand o sa implineasca 18 ani nu o sa aiva nicio o valoare.