avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 113 soluții astăzi
Forum Activitate runcan gabriela

Activitate runcan gabriela

Răspuns la discuția modificare c.i.m.
in declaratiile lunare apar cu norma intraga asa a considerat contabulul ca e corect odara ce nu am semnat act aditional.poate fi sanctionat contabilul?
Răspuns la discuția modificare c.i.m.
nu am semnat acel act aditional de modificare a contractului de munca si el nu a ajuns la itm.in cartea mea de munca nu apar modificari.nu stiu cum i-au primit statele de plata la itm fara act aditional.nu am facut sesizare la itm pot s-o mai fac acum,sau e tarziu?va multumesc.
Răspuns la discuția modificare c.i.m.
si nu se mai poate face nimic?sunt obligata sa semnez actul aditional?
buna ziua ,revin cu cateva detalii despre modificarea cim.in luna august am lucrat normal,8 ore/zi pt ca eu nu stiam de trecerea la jum de norma.pe statele de plata pe luna august deja sunt trecuta la jum de norma,am refuzat sa semnez statul pt ridicarea salariului.gresesc daca as semna pt a-mi ridica salariul?daca se ajunge in instanta se poate spune ca am fost de acord cu acea decizie(desi nu am semnat-o nici pana azi) odata ce am ridicat salariul pt jum de norma?care este termenul de a da in judecata pe presedintele soc?.decizia de modificare am primit-o pe 19sept 2009.