avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 550 soluții astăzi
Forum Activitate ramo81

Activitate ramo81

Discuție credit restant
am ramas in urma cu rata banca a mandatat o firma de recuperare sa puna proprire pe conturile mele si brusc ma trezesc acum ca ma suna o alta firma pentru acelasi credit si ma ameninta ca imi pun proprire pe conturi se poate pune proprire de 2 firme diferite pt acelasi contract si daca primul retrage proprirea ce se poate face ?
cineva face o plangere la protectia copilului cat dureaza ancheta cum poti afla persoana care a facut acea sesizare pt a putea fi trasa la raspundere pt timpul si bani pierduti aiurea fara o dovada clara fara ca eu sa fi facut acea fapta in tara asta daca sunt x persoane care se trezesc sa-ti faca rau nu e normal sa poata fi trase la raspundere pt declarati mincinoase?
acum 4 ani primaria a venit sa faca contracte pt ridicarea deseurilor ziceau caci daca nu incheiem contract vor face oricum ei toate au fost bune tin sa precizez caci acel contract nu e semnat de nici unul dintre noi am inceput sa scot gunoiul si am platit mai multe facturi dar intr-un final tot mai des le era masina stricata si nu mai ridicau dar factura venea pe luna si ei nu au ridicat nimic am renuntat sa ma scot deseurile la poarta si am vb cu administratorul din acel timp si a zis ca e ok daca nu mai vreau nu ma obliga el sa scot iar acum am cica de plata nu stiu cat ce pot sa fac va rog mult sa
ma ajutati
as avea si eu o intrebare in legatura cu un contract de credit care a fost refinantat din o alta baca decat cea care la emis si dupa 4 ani imi vine somatie ca nu am achitat creditul de la un executor judecatoresc care zicea dansul caci este din partea unei firme de recuperari creante grup ama ceva de genul eu am inca cecul cu refinantarea cum pot proceda si este legal sa vina direct executor fara sa fi ajuns la vriun proces caci eu din cate stiu nu poti executa nimic fara o hotarare de instanta?sau ma insel va rog mult care stiti sa ma ajutati sa stiu cum pot sa rezolv problema.va multumesc
am primit de curand un plic mai exact in data de 11.01.2012 cum ca as avea o datori din 2001 catre reteaua de telefonie cosmorom eu tin sa precizez caci nu am habar de aceasta firma nici nu am auzit de ea pana azi eu am o cartela de orange din mai 2002 care cartela o detin si azi cum ar trebui sa procedez ca sa demonstrez ca nu am nimic cu acea firma si nu eu sunt ce-a care a luat acel abonament din 8 noiembrie 2001 va rog mult sa ma indrumati
Răspuns la discuția probleme cu invatatoarea
nu cred ca esti in masura sa comentezi nu esti avocat si da a avut probleme de la lovitura si s-a constatat ca ea a fost cea care i-a dat cu bota peste cap au zis toti copii din clasa
Răspuns la discuția probleme cu invatatoarea
multumesc
pt faptul ca fiul meu este batut la scoala am decis sa propun sa se monteze camere in clasa pt a putea fi verificata atat invatatoarea cat si copii ce fac la ore si cat de cuminti sunt ce sfat puteti sa-mi dati se poate monta o camera in clasa?
bunaziua am si eu o nelamurire ce pot sa-i fac unei invatatoare care are clasa 1 si ii terorizeaza cumplit pe copii ii bate ii pune in jenunchi cu mainile sus si nu este ora in care sa nu o auzi cum striga la ei plus ca m-a amenintat daca i-am spus frumos ca nu stie cum sa se comporte cu ei ca va face o cerere prin care il va da pe fiul meu afara din scoala ca are acest drept pt ca deranjeaza ora ca este foarte aspru ce vina are acel copil daca e plin de energie si in clasa 1 nu le incepe pe caiete pt ca spune ca nu are timp ca are 27 copi plus ca face si diferente intre ei
Discuție hartuire
am luat un credit pt aparaturi electronice de la brd finance si nu am mai mult de 15 zile intarziere pt ca nu am loc de munca rata era de 180 lei si eu am o datorie restanta de 60 lei sunt sunata si de doua trei ori pe zi chiar si noaptea suna pe fix robotu ma terorizeaza ce pot sa fac platesc cum pot nu pot sa fiu chiar la zi ca nu am posibilitate ce pot sa fac sa nu mai sune atat pot sa fac plagere undeva?