avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 578 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... probleme cu invatatoarea
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

probleme cu invatatoarea

bunaziua am si eu o nelamurire ce pot sa-i fac unei invatatoare care are clasa 1 si ii terorizeaza cumplit pe copii ii bate ii pune in jenunchi cu mainile sus si nu este ora in care sa nu o auzi cum striga la ei plus ca m-a amenintat daca i-am spus frumos ca nu stie cum sa se comporte cu ei ca va face o cerere prin care il va da pe fiul meu afara din scoala ca are acest drept pt ca deranjeaza ora ca este foarte aspru ce vina are acel copil daca e plin de energie si in clasa 1 nu le incepe pe caiete pt ca spune ca nu are timp ca are 27 copi plus ca face si diferente intre ei
Cel mai recent răspuns: ramo81 , utilizator 20:13, 12 Ianuarie 2012
Incercati initial lamurirea amiabila cu aceasta
In situatia in care comportamentul acesteia este denuntat de mai multi copii sau parinti,sesizati oficial conducerea unitatii scolare
faceti un tabel cu parintii copiilor din clasa care sunt nemultumiti de prestatia invatatoarei , puneti pe tapet aceste nemultumiri si cu petitia respectiva mergeti (comitetul de prarinti al clasei) la directorul scolii apoi la inspectoratul scolar.Invatatoarea va primi o mustrare sau mai rau vafi suspendata .Mult succes
multumesc
Energia sa si-o consume acasa! La scoala trebuie sa respecte regulamentul scolar, la fel ca ceilalti 26, care au dreptul sa nu fie tulburati de fiul dv. in timpul orelor. Orele sunt facute pentru toti elevii acelei clase, iar fiul dv., daca este special, duceti-l la scoala particulara, si acolo faceti dv. regulamentul. Treaba cu bataia... sa fim seriosi!
Daca as fi parinte la clasa aceea, as face cerere - in calitate de parinte - sa vi-l transfere disciplinar.
nu cred ca esti in masura sa comentezi nu esti avocat si da a avut probleme de la lovitura si s-a constatat ca ea a fost cea care i-a dat cu bota peste cap au zis toti copii din clasa

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua , comunitatea de parinti ai unei clase dintr-o scoala ... Alexandra.Lepadatu Alexandra.Lepadatu Buna ziua , Comunitatea de parinti ai unei clase dintr-o scoala cu prestigiu din orasul nostru se confrunta cu o situatie destul de agasanta . Speta este ... (vezi toată discuția)
Cine sta cu elevii care nu fac religie n80 n80 Buna seara, va scriu cu rugamintea de a-mi aduce niste lamuriri la ordinul privind ora de religie. Sunt invatatoarea unei clase a II- a, iar ora de religie e ... (vezi toată discuția)
Pauzele dintre orele de clasa a elevilor mihaialbert mihaialbert Buna ziua, Am un copil in clasa I. Petrece 4 ore de cursuri zilnic de luni pana joi la scoala, iar vinerea are 5 ore. Nemultumirea mea este ca in pauze toti ... (vezi toată discuția)