avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 211 soluții astăzi
Forum Activitate ady .lucia

Activitate ady .lucia

Discuție succesiunea
tatal decedat in urma cu1 an iar mama nu doreste sa faca succesiunea cum pot cere succesiunea daca actele sint ea mama si refuza sa mi le dea masa succesorala consta intr-un ap.3 cam si un ap1 cam. pe care e doar numele mamei ?
multumec anticipat
Discuție succesiune
tatal decedat in urma cu 1 an mama nu vrea succesiunea la mijloc sint : 1 ap. 3 camere un ap. 1 cam. si 3 ha teren agricol nu doreste decit succesiune pe terenul mostenit de tatal meu de la parintii lui ap.cu 3 cam.este pe numele ambilor parinti iar cel de 1 cam.pe numele ei, au fost casatoriti45 de anii Eu nu doresc sa las lucrurileasa, doresc succesiunea ce ar trebuii sa fac? si pasii de urmat subliniez ca
Nu am fratii i-mi e frica sa las sa treaca cei 2 anii din cite stiu ar fii o confirmare din partea mea ca renunt la mostenire
mi-e foarte greu .....pt. ca mama reactioneaza cu fff multa cearta asupra subiectului rog sfaturi
si daca stiti cit m-ar costa ap.sint in Timisoara si terenul la sat 60kmde tim

va multumesc anticipat
Răspuns la discuția succesiune
Multumesc pentru raspunsuri si sfaturi
Discuție succesiune
a decedat tatal (23 octombrie 2009) mama doreste succesiunea,eu sint unicul copil.ar dorii sa trec totul pe ea.nu stiu daca acest lucru nu ma dezavantajeaza proprietatea este urmatoarea;1ap. 3 camere o garsoniera(doar pe numele mamei) 3ha pamint extra vilan(mostenit de tata(succesiune))cum sa procedez ma simnt exclusa nu doresc sa instainez nimic atit timp cit e in viata dar nici nu dorescsa renunt am 2 fete care o sa aiba nevoie de sprijin eu am un ap. de 2 cam.cit m-ar costa succesiunea?si cum sa fac sa nu se poata instraina nimic fara mine?p.s.sint din timisoara