avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 719 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters111614

Activitate ContSters111614

Răspuns la discuția executare silita
dar nu era legal sa se specifice in contract ca cartea masini ramane in original la ei?
ma puteti ajuta cu 3 raspunsuri la urmatoarele intrebari.
1.banca iti poate opri cartea masini in original in momentul semnarii unui contract dar fara a scrie in acel contract ca opresc originalul?
2.in contractul de credit au trecut gresit seria de sasiu a masini incurcand litera o cu cifra 0 cum o pot eu sa ma folosesc de greseala lor si sa nu pierd masinain urma unei executari daca se ajunge acolo?multumesc
Buna ziua.As dori si eu un raspuns .Anul trecut am luat pe firma un credit la care sotul a pus gaj masina,am platit primele 3 rate dupa care am intrat in imposibilitatea de a mai plati firma ne mai avand de lucru,am spus acest lucru banci dar nu ne au reesalonat ratele.Astazi am primit somatia de la executor cum ca au castigat in insatnta investirea de executare,mentionez ca in atatea luni banca nu ne-a trimis nici o somatie scrisa,nici nu am primit nici un act cum ca suntem actionati in instanta.Ce putem face sa nu piarda sotul masina ,va rog ce ma sfatuiti sa fac ?multumesc.
Buna ziua.Am o intrebare.In 23 decembrie 2011 am nascut.La sfatul contabilei am intreat in concediu mediacal la 1 noiembrie,decembrie ,ianuarie 2012 ,precum si februarie primele 15 zile.Acum ea a plecat din tara si eu trebuie sa imi pregatesc dosarul pentru indemnizatie doar ca nu stiu exact ce acte trebuia sa imi pregateasca ea.Mentionez ca firma este a noastra si ca sunt angajata cu 2 ore pe cartea de munca cu un salariu de incadrare de 200lei..Rugamintea mea este daca ma puteti ajuta cu pasi care trebuiesc urmati pentru intocmirea dosarului de indemnizatie.va multumesc.
Răspuns la discuția fila cec
nu sa facut nici proces verbal,nici contract,nici factura.mi-a fost lasata drept garantie este semnata de catre emitator si doar atat.am descoperit ca acum firma are contul inchis si fara nici un ban in el.
Discuție fila cec
Ce se intampla cu fila cec emisa in alb daca firma emitatoare si-a inchis conturile?
ce se intampla cu fila cec emisa daca firma urmeaza a fi suspendata?
Răspuns la discuția fila cec
buna ziua.imi spuneti cum se poate din moment ce nu am facut ,semnat si stampilat factura ce poate trece la rubrica ce reprezinta suma?ei pot trece orice alta suma daca doresc?si daca da cum pot rezolva situatia?mentionez ca deja am achitata 30%din suma.multumesc
Discuție fila cec
buna ziua.As dori daca se poate sa imi dati un raspuns.Acum cateva luni am achizitionat marfa in valoare de 8300lei la care nu am primit factura dar in schimb am dat garantie o fila cec numai semnata.Se pote da drumul la fila cec fara factura?
Răspuns la discuția Materiale patate
:wave:multumesc ptr raspuns