Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Materiale patate
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Materiale patate

Buna ziua.As dori daca se poate un raspuns.Firma noastra se ocupa cu distribuirea de tesaturi en-gros(noi intermediem) de curand am livrat o cantitate de1000m material la o firma din oradea mentionez ca am facturat marfa,am incasat suma, respectivi au primit-o nu au facut receptia decat cantitativ iar calitativ nu, dupa 24 ore ne anunta ca este patata ne poate actiona in instanta si daca da in ce temei?va multumesc.
Atata timp cat au acceptat marfa si au si achitat-o ceea ce echivaleaza cu receptia finala a marfii, chiar daca va dau in judecata nu au sanse intrucat trebuie sa dovedeasca ca marfa a fost patata din culpa dumneavoastra. Or, avand in vedere receptia marfii, se prezuma ca aceasta a fost ok.:)
:wave:multumesc ptr raspuns