avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Activitate anne_marieee

Activitate anne_marieee

Da

gi-jane2 a scris:

doamna, ati vazut contractul?

Batrana nu prea mai este sanatoasa mental...

Nu mai are copii in viata...

gi-jane2 a scris:

Pai nu ramaneti dvs cu casa, ci bunica si nu dvs trebuie sa dati cei 30 mii.
Bunica trebuie sa dea , daca decide instanta asta.
Bunica are copii in viata?


Si daca se solutioneaza trebuie sa ii dau banii inapoi cei 30.000 de euro sa pot ramane eu cu casa ?.... ori nu mai trebuie sa ii mai dam nici un ban....?

gi-jane2 a scris:

Slabe sanse.
Sesizati dgaspc pt ca nu se achita de întreținere.
Acestia pot sesiza instanta si aceasta hot mai departe.
Nu conteaza ca bătrâna ar avea de dat 30 mii inapoi, la 90 de ani, nu o mai afecteaza, lucrurile se pot taragana pana moare batrana.
Pe dvs v-ar ajuta sa se rezolutioneze acel contract in instanta
Ar trebui sa vada cineva contractul, ca sa vada ce se poate face.


Nu mai poate...deplasa...

Dapix a scris:

Dacă bătrâna are 90 de ani, mai poate umbla acum pe la Judecătorie`?

Casa respectiva era mult mai scumpa ei au incheiat acel contract de vanzare cumparare in urma cu 10 ani...au dat batranei bani ca au luat o parte de la banaca si o parte au avut ei...

Emilika40 a scris:

Eu nu cred că a dat vreun euro din cei 30.000, ci a plătit doar impozitul... din păcate, asta nu se poate dovedi.

Bunica are 90 ani ...si nu mai are acei bani....

Dapix a scris:

Și eu cred la fel că cei 30.000 de EURO sunt trecuți fictiv. Acum bunica ca să poată rezilia contractul de întreținere trebuie să restituie 30.000 de EURO. Restituirea nu o mai poate face fictiv, trebuie să dea banii la propriu.


Ei au facut un imprumit la banca pentru o parte si o parte au avut stransi...au avut si sechestru pe casa ca au avut o perioada cand nu au avut bani sa plateasca banca...acum au achitat creditul si la banca....

Emilika40 a scris:

Eu nu cred că a dat vreun euro din cei 30.000, ci a plătit doar impozitul... din păcate, asta nu se poate dovedi.

Buna ziua, Sora mea are casa de la bunica contract de vanzare cumparare cu clauza viagera si intretinere fata de bunica. A platit impreuna cu sotul ei pe casa 30.000 de euro asa scrie pe contract unde a platit si impozit la stat pentru asta. In ultima perioada nu mai are grija de bunica, as vrea sa chem asistenta sociala sa vada ca nu are grija de ea, vreau sa am eu grija de ea ....dar cum procedez...sunt obligata sa le dau cei 30.000 de euro.....din start procesul ca nu are grija de ea....bunica mea a luat acei bani...rog sa ma ajutati cu un raspuns...
Angajatorul nu ma primeste la locul de Munca in perioda de preaviz ce este de facut? Nu as vrea sa pierd banii de preaviz.......