avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 539 soluții astăzi
Forum Activitate georgyka18

Activitate georgyka18

Răspuns la discuția vreau sa divortez de sotul meu...
Sincer pe mine nu ma intereseaza nimic decat copilul meu si sa ii fie bn copilului meu.Ma gandesc ca daca reusesc sa plec cu copilul sa nu ma poata afecta in obtinerea custodiei.
Răspuns la discuția vreau sa divortez de sotul meu...
va rog mult daca poate cineva sa imi spuna cum e mai bine sa procedez pentru ca nu vreau sa imi pierd copilul.Va multumesc!
Răspuns la discuția vreau sa divortez de sotul meu...
dar daca depun actele de divort si actele pentru custodia temporara a copilului stau tot cu sotul meu,este bine?cam cat dureaza pana primesc custodia temporara a copilului?
Răspuns la discuția vreau sa divortez de sotul meu...
Ok multumesc.Sincer cred k am ajuns sa imi fie frica de reactiile pe care le va avea.Din cate am inteles singura solutie este sa iau si copilul cu mine cand plec.Si pentru custodia provizorie pana la terminarea divortului ce trebuie sa fac?
Răspuns la discuția vreau sa divortez de sotul meu...
Cred ca o sa iasa un mare circ cand o sa vreau sa imi iau copilul pentru ca nu vrea sa ma lase...doar sa il iau cand nu este el acasa si asta iar nu e bn.ca sa ma duc sa depun actele de divort ma pot duce singura sau imi trebuie un avocat de la inceput?
Răspuns la discuția vreau sa divortez de sotul meu...
Sunt constienta ca nu o sa imi fie usor nici mie nici copilului...nu avem posibilitati sa ne mutam impreuna....banii fiind unul din motivele lui de cearta.Este foarte violent si verbal si fizic ....a dat si in mine de vreo 3 ori si deja nu pot sa ma indur si in al doilea rand copilul nu are ce invata din casa aia decat injuraturi si ceruri saptamanal....daca nu ma cert eu cu sotul meu se cearta soacra mea cu socru.Eu vreau astazi sa imi fac bagajul si sa plec dar nu o sa ma lase sa imi iau copilul si nu stiu cum sa procedez...sper sa ma ajutati cu un sfat.Va multumesc
Răspuns la discuția vreau sa divortez de sotul meu...
Da la parintii mei
Buna ziua sunt casatorita de 4 ani cu sotul meu si avem impreuna un baietel de 2 ani si 10 luni.In prezent locuim cu parintii lui .....nu ne mai intelegem deloc si vreau sa divortez.Nu vrea ca, copilul meu sa traiasca toata viata intr-o cearta continua.Vreau sa divortez si nu stiu cum sa fac...de unde sa incep.....bine inteles ca m-a amenintat ca dada plec, plec fara copil si copilul o sa plece din casa doar peste cadavrul lui.Eu nu vreau sa las copilul acolo.Ei in familia aia tot timpul se cearta,urla ,zbiara,consuma foarte mult alcool(sotul meu mai putin).Mentionez ca sotul meu este o fire foarte vulcanica,uneori violenta si vorbeste foarte urat.Cum sa fac sa obtin eu copilul pana la finalul divortului?
Răspuns la discuția divort si incredintare minor
Un raspuns strict pe cazul meu se poate? macar sa imi fac o idee.
buna ziua!as fi foarte recunoscatoarea daca m-ati ajuta si pe mine cu un raspuns.eu si sotul meu suntem casatoriti de 3 ani si suntem impreuna de 5 ani si vreau sa bag divort.....dar avem si un copil de 1 an si 3 luni.eu am fost in concediul de ingrijire copil si dupa 3 luni m-am intors la munk din cauza dificultatilor financiare si a intrat sotul meu in concediul de ingrijire copil.Vreau sa stiu ce sanse am sa ramana copilul la mine.....daca am.....:(((