avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Activitate Claudiu Agrijan

Activitate Claudiu Agrijan

nu imi raspunde nimeni ?
nu am cum sa demonstrez eu toate lucrurile spuse,deoarece nu am acces la cazierul "socrului",nici la fluturasul cu salarul "soacrei".si nici la fisa medicala a "cumnatului"
dar instanta ar putea ?
din moment ce eu am sesizat toate aceste a,instanta nu poate cerceta ?
dintr-o relatie de concubinaj a rezultat un copil ,care are acum 1an si 4 luni
-concubina a plecat cu copilul la mama ei care totodata este si agent procedural
-concubina nu are venit in afara de alocatia de 2 mil lei vechi
-mama ei la care sta, are poprire pe salar fiind datoare la mai multe banci
-fratele concubinei care sta in acelasi imobil a fost dat afara de la locul de munca deoarece a fost gasit cu TBC
-tatal concubinei a fost condamnat si a facut puscarie pentru INCEST,a violat 2 surori mai mari ale concubinei
-nu au nici un act de spatiu,acolo unde locuiesc
-este igrasie si mucagai pe pereti si tavan

eu stau la parintii mei,unde am si adresa din buletin, la casa la curte,cu 3 camere,
bucatarie,camara,plus anexe,
sint angajat cu carte de munca

SI CU TOATE ACESTEA,TOTI AVOCATII CU CARE AM VORBIT,MI-AU DAT SANSE DE 50/50

se poate asa ceva ?
va rog sa ma sfatuiti ce sa fac ?
multumesc
custodie minor,pensie alimentara si stabilirea programului de vizita,dar este mult mult mai complicat deoarece eu vreau copilul,pentru ca stiu ca cel putin teoretic am sanse.as putea sa va descriu aici toata tiganiada ? si toate atuurile pe care le am ?sa imi spuneti un pronostic,pentru ca pana acum nu am auzit decat 50/50,v-as fi recunoscator
cum pot benefecia de avocat din oficiu ? pentru ca nu am banii necesari sa imi iau un avocat ?
Răspuns la discuția se intampla in Romania
AS DORII UN AVOCAT DIN ARAD CARE SA MA REPREZINTE.
MA PUTETI INDRUMA ?
VA MULTUMESC
Răspuns la discuția se intampla in Romania
adresa tribunalului unde se judeca nu o stiu exact , dar stiu ca este in orasul INEU jud ARAD
Răspuns la discuția se intampla in Romania
este depusa de fosta concubina,iar prima infatisare este in 19,dar se poate judeca cazul in tribunalul unde lucreaza mama ei ?
In urma unui concubinaj pe care l-am avut a rezultat un copil care are acum 1an si 4 luni , care imi poarta numele.De 2 saptamani concubina a parasit locuinta in lipsa mea plecand la mama ei cu tot cu copil . In urma interesarii mele la protectia copilului am fost informat ca daca merg si imi iau copilul inapoi , cu sau fara acordul mamei, copilul nesuferind traume fizice sau emotionale, nu intru sub incidenta legii, deoarece atata timp cat instanta nu s-a pronuntat in grija carui parinte ramane minorul, ambii parinti au drepturi egale asupra acestuia.
Cu toate acestea astazi cind am fost la domiciliul mamei concubinei si mi-am luat copilul, la nici 5 minute am fost oprit, dus la sectia de politie.... interogat...declaratiii.
este normal ?
astept raspuns urgent
va mulrumesc din suflet