avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 581 soluții astăzi
Forum Activitate sunshin3_ana_mary

Activitate sunshin3_ana_mary

m-am hotarat sa deschid o actiune in instanta impotriva angajatorului pentru a fi obligat la plata salariului compensatoriu care mi-l datoreaza.
exista cumva un formular tipic care trebuie sa-l completez, sau nu conteaza?
daca puteti va rog sa-mi trimiteti si mie un model...
va multumesc
Răspuns la discuția salarile compensatorii
daca deschid o actiune in instanta impotriva angajatoului va trebui sa ma judec cu el? cred ca ma va costa mai mult sa ma judec cu el decat salariul meu compensatoriu
Răspuns la discuția salarile compensatorii
eu din luna octombrie astept sa mi se acorde salariul compensatoriu la care am dreptul si firma invoca "imposibilitate financiare" ....sunt sigura ca o sa trebuiasca sa-mi iau gandul de la el...
asi dori sa stiu si eu daca salariile compensatorii oferite pentru cei disponibilizati se pot oferi dupa anumite criterii,,,,,,mai exact mi s-a spus ca in momentul in care firma disponibilizeaza pana in 20 de angajati se ofera 1 salariu, iar in numar mai mare de 20 mai multe....
am si eu doua intrebari, daca ma poate ajuta cineva...
prima: se poate ca o firma sa-si dea muncitorii in somaj fara sa le ofere preaviz inainte?
a doua: asi vrea sa stiu cum e cu salariile acestea compensatorii, toate firmele ofera in cazul in care nu mai au nevoie de serviciile tale, sau se desfiinteza postul?