avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 385 soluții astăzi
Forum Activitate irenaradulescu

Activitate irenaradulescu

Am un apartament dobandid in anul 1991, urmeaza sa-l vand cu cca 100 000 LEI , sunt obligata sa platesc impozit pe venit?
Răspuns la discuția angajare sistem bugetar

Multumesc!
As dori sa stiu daca exista vreo Lege/OG/HG sau orice alta reglemanetare referitor la interzicerea angajarilor in sistemul bugetar ?
Daca exista v-as ruga sa-mi comunicati nr. acestora si eventual cand au fost publicate.
Cu multumiri.
Atunci de ce spun ca nu angajeaza in sistemul bugetar ,stiind ca au posturi libere?
As dori sa-mi spuneti care este legea inca in vigoare care face referire la a nu se face angajari in sistemul bugetar.
Multumesc!
Sa-mi puneti va rog daca mai exista vreo scutire de la plata pentru veterani si daca da care sunt acelea.
Multumesc frumos!
Răspuns la discuția date online ITM
Din pacate sunt foarte putine informatiile pe acest site,cel putin despre erorile care le poate da programul sunt insuficiente sau lipsa,deci daca aveti mai multe detalii despre ceva norme de aplicare ar fi ok.
Multumesc!
Discuție date online ITM
Va rog sa-mi spuneti daca exista un ghid de utilizare oficial de transmitere online la ITM .Daca da unde il pot gasi.
Cu multumiri!
Discuție oug 58
Sunt agent de asigurari si am un contract de colaborare ,am realizari ff putin, in unele luni poate nici nu am, platesc impozit , trebuie sa mai platesc si somaj, sanatate si pensie ?
Daca da calculate la ce venituri?
Discuție somaj
Buna ziua!
Am un baiat care a absolvit liceul, urmand ca in octombrie sa mearga la facultate, as dori sa stiu daca poate beneficia de somaj in aceasta perioada de dinainte de facultate.
Multumesc!