avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 263 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... veterani de razboi
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

veterani de razboi

Sa-mi puneti va rog daca mai exista vreo scutire de la plata pentru veterani si daca da care sunt acelea.
Multumesc frumos!
Cel mai recent răspuns: super_cara , utilizator 21:05, 22 Februarie 2011
intra pe google si cauta Codul fiscal actualizat 2010, Impozite si taxe locale, cap 11, art.284.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Scutire impozit pe veniturile din terenuri agricole pt vaduvele veteranilor de razboi geluparaschiv geluparaschiv in legea veteranilor de razboi era prevazuta aceasta scutire. a fost ea modificata in ultimiiani ?? daca da, prin ce act s-a modificat si cand ? (vezi toată discuția)
Buna ziua, sami008 sami008 as dori raspuns la o intrebare: mama mea e vaduva de veteran de razboi de circa 7 ani. pana acum nu a platit impozit pentru locuinta conf. dreptului acordat de ... (vezi toată discuția)
Scutire impozit teren mincinosul mincinosul doresc sa stiu daca veteranii de razboi, sunt scutite de plata impozitului pe terenul agricol din extravilan, numai in localitatea de domiciliu sau si in alte ... (vezi toată discuția)