avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 199 soluții astăzi
Forum Activitate lise

Activitate lise

Răspuns la discuția executare silita .cont blocat.
aceea instintare care am primit la fabrica unde lucrez ,eu acasa nu am primit nimic ,poate sa imi blocheze contul ?
Răspuns la discuția executare silita .cont blocat.
aceea instintare care am primit la fabrica unde lucrez ,eu acasa nu am primit nimic ,
Buna ziua.ieri am primit la serviciu o instiintare cum ca imi pune proprie pe 1/3 din salariu pt un credit din 2008 si la care nu am cotizat de atunci pana in 2016 ca am achitata 1 rata tot asa cu proprie din salariu.poate sa imi si blocheze conturile care le am daca am semnat ca sant de acord ,Si ce ar trebuii sa fac in continuare?
Buna ziua.ieri am primit la serviciu o instiintare cum ca imi pune proprie pe 1/3 din salariu pt un credit din 2008 si la care nu am cotizat de atunci pana in 2016 ca am achitata 1 rata tot asa cu proprie din salariu.poate sa imi si blocheze conturile care le am daca am semnat ca sant de acord ,Si ce ar trebuii sa fac in continuare?
Buna .am luat un cretit in 2008 si din 2009 nu am mai platit rata.si nu am mai primit instiintare sau altceva.si in data de 01.03.2017 am primit instiintare ca am proprire pe salariu de 1/3 din salariu de la serviciu si contul blocat.se poate sa imi si puna si proprie si cont blocat.am inteles ca timp de 4 anii daca nu ai platit rata sau nu esti insiintat se prescrie?va multumesc,(eu ori cum nu am bunuri si nimic pe numele meu.)
Discuție conturi blocate
Buna ziua.de cateva zile am primit un sms de la banca cum ca contul bancar este blocat.sotia a facut un credit in 2008 si pana in anul 2010 am fost cu ratele la zi .dupa aceeia nu am mai platit.iar din anul 2014 am inceput sa platim pana acum 2 luni cand am avut ceva probleme financiare.la inceputul anului am fost anuntati sa luam legatura cu un anumit avocat sa ne dea un nr de cont in care sa platim rata.am luat legatura am platiti cum am zis pana acum 2 luni .si de cateva zile vine acel sms cu conturile blocate de salariu.cum ca noi nu am platit de 1 an de zile .am sunat la acel avocat si el a zis ca nu mai are nici un dosar de al nostru sa sunam la firma de recuperare .va rugam frumos sa ne spuneti ce este de facut in cazul de fata.si cu cine ar trebui sa luam legatura.va multumim.
Răspuns la discuția Trafic de persoane in Ungaria
Si e posibil sa ramina in arest in ungaria.sau o sa ii puna interdictie.este diferenta intre arest si retinut.atunci el este retinut in ungaria .si ce ar trebui sa facem.
Buna seara,Fratele meu este arestat in ungaria pentru trafic de persoane.Ce ar trebui sa fac?El este arestat de 14 zile.Ar trebui sa ii dea drumul si sa ii puna interdictie 5 ani?V multumesc.
Buna ziua.Daca sotia are poprire pe salariu si eu am fost girant se poate sa imi puna si mie poprire pe salariu?va multumesc.
Răspuns la discuția Somatie executare silita
ar trebui sa il contactez pe executor?sau ma contacteaza el? ce sa fac?va multumesc mult de tot si va urez un craciun fericit si un nou an fericit.