avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 645 soluții astăzi
Forum Activitate antonya2feb

Activitate antonya2feb

Răspuns la discuția iesire din indiviziune
Va multumesc!Ma voi duce la notar pentru lamuriri suplimentare...Aveti totusi idee cat ma costa o consultatie notariala privind aspectul prezentat mai sus?:hm:
In urma decesului tatalui meu am aproximativ 4000m teren mostenit de el in urma decesului mamei lui.El mai are 3 frati dintre care unul a decedat.Nu putem intra in posesia pamantului pentru ca in urma decesului fratelui tatalui meu, familia sa nu si-a facut succesiunea.Noi si ceilalti 2 frati am vrea sa intram in posesia pamantului...Mentionez ca toti acesti frati mostenesc pamantul de la mama lor decedata, pe a carui nume este si titlul de proprietate.Ce putem face?Astept un posibil raspuns:-/...Va multumesc
Răspuns la discuția angajare in domeniul dreptului
nu veti asista la o asemenea disputa....:Dnu sunt adepta.B-) multumesc oricum tuturor pt participare la discutie
Răspuns la discuția angajare in domeniul dreptului
Nu astept sa imi bage nimeni in "traista" draga:O...si normal ca nu va sti nimeni despre mine....ma gandeam ca, fiind un forum de avocatura, vor fi oameni care vor dori sa ma cheme la un interviu pentru a ma cunoaste.
Si nu am apelat la tine in mod special....am lasat mesajul liber doar pentru cei care au nevoie de studenti pt practica.Multumesc oricum pt sfat.:)
Răspuns la discuția angajare in domeniul dreptului
Nu invat la unibuc...sunt la facultate privata la zi....oricum am profesori mai buni ca la unibuc si multi dintre ei sunt judecatori....dar ideea e ca multi sunt constiinciosi si apeleaza la ei.
Daca se mai uita careva dintre dvs si cunoasteti pe cineva care ma poate ajuta, astept un raspuns aici.
Va multumesc
Buna ziua tuturor.Sunt studenta la facultatea de drept in anul al II-lea(Bucuresti) si as vrea sa va intreb daca stiti vreun cabinet de avocatura unde angajeaza studenti.Mentionez ca doresc sa acumulez experienta(nu urmaresc beneficii financiare)si vreau sa invat de la cei mai buni.Cunosc engleza, franceza si spaniola la nivel avansat, precum si gramatica limbii romane .Astept un raspuns.
Va multumesc anticipat:)
Răspuns la discuția demisie fara preaviz
urmeaza sa fac contract....si de asta intrebam...acum in prima luna m-au lasat sa lucrez fara el, dar nu mai merge asa si luna urmatoare....si in plus...in perioada de preaviz, imi imaginez cum se vor purta avand in vedere faptul ca plek:((....de aceea am decis mai bine sa plec de pe acum....:yes: multumesc pt raspunsuri....:kissing:
Răspuns la discuția demisie fara preaviz
aha.....deci se pot intampla multe....:O asta inseamna ca nu voi mai ramane si chiar imi voi lua vacanta deoarece inca nu imi facusera nici contract.Intentionam sa mai raman doar pentru o luna, dar acum ca am aflat ce se intampla daca nu stau in preaviz, prefe sa plec de pe acum.Multumesc.:thumbup: o zi buna:)
Buna ziua.Vroiam sa va intreb ce se intampla daca plec de la locul de munca fara sa stau in preaviz. Mentionez ca nu am carte de munca, ci doar contract.Nu am mai lucrat si nu stiu ce decizie sa iau.Va rog sa imi raspundeti.Multumesc anticipat,
Antonia