avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 453 soluții astăzi
Forum Activitate darabontcsilla

Activitate darabontcsilla

Buna ziua, as vrea sa stiu daca ma pot pensiona anul acesta anticipat.Sunt nascuta in 01.12.1958, am vechime de 34 de ani, 18 ani in grupa II-a.
Cei de la of. de pensii mi-au dat de trei ori trei raspunsuri diferite.
De ce nu stiu,sau de ce mint???
Multumesc.

Răspuns la discuția Taxe succesorale
Multumesc, asa am sa fac.
Buna seara, as vrea sa stiu ce taxe se percep la Notarul Public, daca procedura a fost initiata din oficiu, de catre Primarie, si daca decesul s-a produs de 30 de zile.E vorba de trei mostenitori, iar valoarea mesei succesorale nu e prea mare.
Multumesc anticipat.
Csilla
Răspuns la discuția declaratii fiscale luna ianuarie
Am depus cerere de suspendarea activitatii la ONRC pt, 3 ani, am Certificatul de inregistarare mentiuni, suspendarea este pina in data de 05.07.2014, dupa aceasta data, daca nu cer reluarea activitatii, firma va fi radiata di oficiu.Asa mi s-a spus. Acu, nu stiu, daca mai depun declaratii la Fisc cu activitate 0, si daca da, ce declaratii?
Va rog, ajutati-ma.
Multumesc
Buna ziua tuturor, va rog spuneti-mi si mie,mai depun declaratii fiscale pt.o Intrep.Indiv. suspenadat si care nu a realizat si nu a declarat venituri de doi ani.
Nutrebuia sa radieze deja din oficiu?
Multumesc
Buna seara, as vrea sa stiu daca am de depus declaratii fiscale pentru Intrep. Individ. suspendata de doi ani?
Ar fi al treilea an si astept sa fie radiata din oficiu.
mltumesc
Csilla

Intre timp a facut plingere la Parchet si a fost intrebata de persoane susuceptibile de acest fapt.
A indicat citeva nume, si a si fost invitata la un anumit serviciu de la Politie,Oare stiu deja cine e faptuitorul? Ca anuntul a aparut din nou si azi.
Nu stiu, sa intreb.Dar a sters de citeva ori postarea, ca sa reapara iar.
S-a adresat celui care detine site-ul, dar a doua zi a aparut iar, si iar, credem ca cel care e administratorul face postarile, ca alta explicatie nu gasim.
Buna seara tuturor, ajutati-ma cine cum poate, problema e serioasa si periculoasa, pina la unpunct.
Cineva , pe un site cu matrimoniale a comunicat date personale, nr. de telefon, si ce-i mai grav, adresa unei cunostinte apropiate.
De atunci, primeste telefoane cu diverse continuturi care mai de care, si efectiv se teme de un atac deja, find amenintata.
Ce-i de facut?
multumesc anticipat.