avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 741 soluții astăzi
Forum Activitate ramo_davi

Activitate ramo_davi

nulitatea se constata din oficiu?ce inseamna asta
ce trebuie sa fac eu?
concret?

multujmesc mult
am aflat de pv ieri, dar instiintarea de plata nu era datata astfel incat astazi am fost la primarie sa mi-o dateze.Am inteles ca martorul este un personaj care se ocupa cu asta in mod frecvent, fiind un vechi turnator.In ceea ce priveste pv nu are completat numele meu integral si nici vreo alta data din CI-ul meu, si nu descrie locul faptei sau iar reclamanta nu este identificata.In ceea cema priveste nu am luat act de nici o adresa cum ca trebuie sa platesc aceasta amenda sau ca am infaptuit aceasta infractiune.
Buna ziua!
Am primit o instiintare de la primarie ca am de plata 200ron, cand am fost sa vad depsre ce e vorba, am constatat ca a fost emis pe numele meu un proces verbal de catre politia din localitate, cf caruia am adus injurii si cuvinte jignitoare unei vecine.Nu este precizat in pv locul faptei sau detalii care sa dovedeasca acest act.In schimb este pus un martor care este din coltul opus al localitatii, o marioneta care pt un pahar de ceva declara orice.Pv nu are datele mele complete nu mi-a parvenit nici o copie a pv, nu este semnat de mine.El a fost intocmit in 1.07, si a trecut implicit si perioada de 15 zile in care se poate contesta acest pv.
Este valabil acest pv, si cum ma pot apara eu in acest moment, in conditiile in care eu nu am savarsit nici o astfel de infractiune.Astept cu nerabdare un raspuns.VA multumesc!