avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 390 soluții astăzi
Forum Activitate mariatoader

Activitate mariatoader

m-am nascut pe 5 martie 1956 , am o vechime neintrerupta de 34 ani si 4 luni si doresc sa stiu -cand si de ce fel de pensie pot beneficia ( am 4 copii )
Răspuns la discuția CONCEDIU DE ODIHNA
nu conteaza ca nu am beneficiat de zilele libere aferente CO, se doreste sa restitui sumele incasate pentru CO
PENTRU PERIOADA 2004-2009, NU AM BENEFICIAT DE NICI O ZI DE CO, IN 2008 SI 2009, AM LUAT DUAR BANII PE CO, INAINTE ,CU O LUNA ,DE AM DA DEMISIA ,AM LUAT BANII PE CO ,PENTRU PERIOADA 2004-2007,CU REFERINTA LA SALARIILE DIN DEC.2006, DEC.2007, DEC.2008, AM PROCEDAT CORECT ?
Răspuns la discuția pensionare anticipata
multumesc mult d-le V. TUDOR
Răspuns la discuția ajutorul de somaj
multumesc mult d-le V. TUDOR, mi-au fost de mare ajutor precizarile dvs. ieri am primit raspuns pozitiv de la AJOFM dupa 3 luni de cand am depus dosarul
Răspuns la discuția pensionare anticipata
pai femeile nu intra la 58 de ani?
Răspuns la discuția pensionare anticipata
multumesc mult . deci, pe 5 martie fac 54 de ani si 33 de ani, 1 luna si jumatate vechime , cu carte de munca, pot intra la anticipate ?
in acest an fac 54 de ani si 34 de ani de munca neintrerupta, pot beneficia de pensie anticipata?care sant conditiile ? cati ani si cata vechime ?pentru anticipate
Răspuns la discuția ajutorul de somaj
mii de multumiri , am 33 de ani de munca neintrerupta si pentru ca sant actionar la o soc. de ce sa nu beneficiez de somaj , daca nu am nici un leu venituri, mi se spune ca nu au un raspuns pana acum
Răspuns la discuția ajutorul de somaj
mentionez ca cei de la ajofm mi-au inchis cm cu suma ce urmeaza sa o primesc , mi-au dat si carnetul de evidenta, am fost si la viza, si dupa 2 luni m-au contactat sa -mi spuna ca sant actionar la o soc. srl si ca nu se stie daca o sa primesc somaj, le-am demonstrat ca soc. nu a avut nici un leu venituri de la infiintare, am depus si adeverinta de la finante ca nu am venituri si nu primesc nici un raspuns, mi se spune sa astept