avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 141 soluții astăzi
Forum Activitate sam ana

Activitate sam ana

cind schimbi caen-ul iti schimba si certificatul de inregistrare si implicit si cui-ul si nr de inmatriculare(din j se transforma in ro) cum poti taia facturi cand certificatul tau inregistrare este atins de nulitate din 2003 cand s a facut prima schimbare de caen Legea spune ca fara autorizatie nu poti avea activitate, caen-ul ne mai fiind valabil inca din 2003 ,inseamna ca toata activitatea din 2003 -2010 este ilegala nu???Eu asa vad lucrurile gresesc?
Răspuns la discuția Sunt in proces. HELP!
Buna... instanta le a pus in vedere sa aduca originalele actelor incriminate pt a se vedea toate modificarile si semnaturile si a se putea confrunta cu realitatea. Mai am descoprit ceva:-caen-ul firmei nu mai a fost schimbat din 2001 desi el tr schimbat in 2003si acum2009-2010.Intrebarea mea este -firma mai poate functiona sau este desfiintata
Răspuns la discuția Sunt in proces. HELP!
am administrat probe si intradevar m a intrebat daca doresc si interogatoriu exact cum era cerut in chemarea in judecata.dovezile depuse arata clar neconcordanta intre acte asa ca am renuntat la interogatoriu multumesc muuuuuuullllllllllltttttttt:love:
Buna ....la firma unde lucrez angajatorii nu au mai schinbat caen-ul din 2002 eu acum lucrez legal sau ilegal?:D
Răspuns la discuția Sunt in proces. HELP!
buna ;) lucrurile stau in felul urmator;eu lucram intr o firma de constructii salariul nu l mai incasasem de circa 3 luni ,cand am fost la seful cel mare i am cerut politicos retributia restanta ,in momentul acela mi a spus ca de maine nu mai am loc de munca am incercat o conciliere cu el si nimic.In consecinta am itentat procedura de dare in judecata acum la ultima infatisare au refuzat sa depuna statele(eu nu am semnat nici state nici prezenta nici concedii fara plata) sub motivatia ca pot dovedi ca eu am incasat retributiile cu 1 martor ( pe care le a ajutat DE nenumerate ori cu bani SI DIN ACEASTA CAUZA ESTE IN STARE SA MINTA ) ce sa fac? daca se vor aduce statele se va vedea clar ca nu sunt semnate de mine
Răspuns la discuția Sunt in proces. HELP!
Buna .... itm nu elibereaza statele de plata pt presoane fizice eu am depus prin registratura o adresa si o voi cere si prin tribunal dar daca se cer statele se mai fac si audierea ,,martorilor,,?
Răspuns la discuția Sunt in proces. HELP!
in ianuarie am infatisare ce sa fac?
sunt in proces cu fostii (care nu mi au platit asigurarile,concedii fara plata la cnpas fara acordul meu etc.......)statele de plata nu vor sa le depuna Este permis sa nu depui actele cerute de instanta?
statele sunt la itm depuse cu semnatura lor problema este ca eu nu pot sa le scot si ei nu vor sa le depuna in schimb vor sa mi aduca un martor pe care le ajutat in f multe probleme si este instare sa declare ce doresc ei