avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 198 soluții astăzi
Forum Activitate ciubuc

Activitate ciubuc

Răspuns la discuția Permis suspendat
Am fost la IML Prahova si mi s-a spus ca analizele sint facute dar nu mai pot sa le platesc eu pt a urgenta cazul,ca am venit prea tirziu si deci trebuie sa astept pina cind o sa aiba fonduri MAI-ul.Ofiterul care se ocupa de cazul meu a zis ca nu poate sa-mi zica nimic despre caz pina nu afla rezultatul la analizele de la singe.Deci in cazul asta ce as putea sa mai fac?faptul e ca am asteptat 1 an si ceva!
:(
Salutare tuturor!Am o intrebare daca ma poate cineva ajuta sau indruma,in data de 01.09.2008 mi s-a ridicat permisul pt alcoolemie(0,53 la aparatul etilotest)si viteza de 144 pe DN E60,mi s-au recoltat probe biologice.am fost sa platesc taxa la IML Prahova pt grabirea rezultatului la analize dar mi s-a spus ca e prea tirziu ca deja factura de la analize a fost data mai departe.Pina in ziua de azi 28.12.2009 eu nu mai stiu nimic de dosar.Am mai revenit cu un telefon si acelasi raspuns nu sint fonduri.Care ar fi urmarile de pe urma acestei prostii ale mele si ce as putea face ?deja a trecut 1an si 5 luni.