avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 648 soluții astăzi
Forum Activitate TRC

Activitate TRC

Cam care ar fi costul unui curs de mediator?
Este ceva termen in care trebuie sa te autorizezi dupa terminarea cursurilor?
Va multumesc pentru raspunsuri.
Deci, concluzia este ca nu se poate cu amandoua :confused:
Meseria de politist este compatibila cu cea de mediator?
Adica, se poate ca in acelasi timp sa fii si politist si sa fii autorizat si ca mediator?
Unii zic ca se poate altii ca nu. Daca a fost cineva in situatie sau stie pe cine a fost va rog sa imi spuneti cum s-a procedat.
Va multumesc
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
mary120 a scris:

am si eu o intrebare oare cand se afiseaza tematica pentru admitere in barou?


Din cate stiu eu cu 60 zile inainte de examen
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
TRC a scris:

mary120 a scris:

Am niste materiale cu teste grile la civil, procesual civil, penal si procesual penal. Daca le vreti sa imi trimiteti mesaj pe privat.


... daca mai este valabbil anuntul :)


Am primit ceva da nu sunt grilele :(
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
mary120 a scris:

Am niste materiale cu teste grile la civil, procesual civil, penal si procesual penal. Daca le vreti sa imi trimiteti mesaj pe privat.


... daca mai este valabbil anuntul :)
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
Daca se poate... B-) florinapp@yahoo.com
Multumesc
Răspuns la discuția Admitere barou
Eu am terminat in 2009 si inca nu am obtinut diploma si nu stiu cand se va elibera si daca o sa fie recunoscuta.
Răspuns la discuția Inscriere barou
:help:
Discuție Inscriere barou
Am o problema. Am terminat dreptul la Spiru ID promotia 2009 si nu stiu care e situatia cu diploma de licenta. Nu am decat adeverinta de absolvire si nu stiu ce trebuie sa fac pentru a obtine diploma. Am inteles ca numai in instanta s-ar obtine. Nu stiu daca studiile sunt recunoscute. Daca a mai fost cineva in situatie sau stie ce trebuie sa fac va rog sa imi spuneti. As vrea sa ma inscriu la barou dar nu stiu daca o sa imi primeasca dosarul X-( X-(