avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 478 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters118896

Activitate ContSters118896

Buna ziua Am o intrebare sint angajata la o firma de constructi , am plecat in concedi junie 17,
Acuma nu cheama inapoi la locul de munca,nu a dat salariu cam doua luni, si cind am sunat seful meu a zis SALARIU RAMASE TREBUIE SA PLATESC LA STAT DE IMPOZIT.
Este drept in romania ca angajatul sa plateasca impozitul?(am inregisrare video cind am vorbit seful meu)
In 24de luni am 12 luni vechime am voie sa duc la somaj?
Ce trebuie sa fac sa lamuresc problema mea?
Multumesc astept raspunsul cu stima.
Buna ziua.
Am o problema.Am conectat inernet mobil de la [EDITAT], nelimitat in 2008 decembrie cu 2 ani de contract.E bine cind am pus internetul la conectare merge incet viteza si nu pot sa descarc filme sau joc ,din cauza ca nu are semnal buna.
Am reclamat multe ori la sediu [EDITAT] si a zis; am contract si trebuie sa astept sa termina contractul si dupa aia pot sa dezabonez.
Nu pot sa inteleg de ce nu a zis cind faci contractul AVETI GRIJA NU ARE SEMNAL BUNA LA INTERNET,Va rog sa raspundeti ca nu ajuta nimeni si platesc degeaba factura,cu stima Szakacs

:offtopic:Va rog sa evitati identificarea unor persoane fizice sau juridice in mesaje, pe forum se discuta ideea, nu persoana. Multumesc.