avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 704 soluții astăzi
Forum Activitate rahann83

Activitate rahann83

[ link extern ]

articolul 3 aliniat, b) la data depunerii cererii, precum şi la data rezolvării acesteia nu au avut sau nu deţin în proprietate o locuinţă ori un teren destinat construirii unei locuinţe proprietate personală, atât în localitatea în care se solicită atribuirea în folosinţă a unui teren, cât şi în alte localităţi.
eu cand am facut cererea nu eram casatorit dar intre timp m-am casatorit, nu detin nici locuinta, nici teren insa sotia mea detine o proprietate!

In situatia de fata, indeplinesc sau nu conditiile pentru a intra in posesia unui teren?
Răspuns la discuția pret bomba
bine ca nu mai exista acest site, iar pentru cei care au pus botul sa se resemneze pt ca e o tzeapa.eu nu am participat decat vizual la acel site,m-am uitat si eu sa vad despre ce e vorba,dorind sa licitez si eu dar cand am vazut ca cer bani pentru credite ca sa poti licita, am stat pe margine si am studiat problema!ideea lor era urmatoarea:aveai un timp limita si un produs care in realitate este destul de costisitor la un pret de super bomba, dar,in momentul in care licitai iti lua din credite si automat plateai fiecare licitare care o faceai, de dincolo erau altii care licitau, si aproape fiecare licitatie era castigata de ei pentru ca ei nu aveau limitare de credit,doar era site-ul lor aveau mai multe id-uri si asa ei luau banii credulilor.aveai doar impresia ca dai lovitura si in ultima secunda se intampla ca ti-o lua cineva innainte. unii lucreaza cu spatele altii cu capul iar altii doar inseala!cam asta era politica lor
Buna ziua! Acum 3 ani am cumparat un apartament,acum,dupa 3 ani ma trezesc cu niste facturi trimise din partea firmei Cruk International Bucuresti pe numele fostului proprietar. Am luat legatura cu cei de la Bucuresti pentru a-i ruga sa nu mai trimita facturile respective la acea adresa, dansii mi-au raspuns ca fostul proprietar nu a platit in ultimii ani facturile la orange ,iar ei sunt firma de recuperare, iar pentru a nu mai trimite acele facturi, m-au rugat sa le trimit in xerox actul de spatiu.
Mi-e frica sa trimit un act atat de important, ce ma sfatuiti?pot fii inselatori si sa faca ceva cu acel act?un contract fals de vanzare-cumparare?sau cine stie ce?sunt sceptic cand vine vorba de dat acel document.pot fi afectat in vre-un fel de acea firma de recuperare daca nu trimit actul de proprietar,deoarece mi-au raspuns ca in lipsa actului eu voi primi in continuare acele facturi.

Va multumesc anticipat pentru un raspuns!
ce valoare are contractul de mana?toate actele de la apartament sunt la noi!contractul e semnat de mine,chiriasa si 1 martor
avem un apartament cu 2 camere dat in chirie.contractul este facut la mica intelegere,cu un contract de mana pe termen de 1 an.
dupa 3 luni de contract chiriasa a cerut sa faca imbunatatiri majore in apartament in sensul ca:
1.chiriasa a cerut sa scoatem aragazul
- noi am fost de-acord
2. a cerut consimtamantul nostru pentru a pune centrala termica din banii ei, iar din suma totala sa se sisteze chiria pe termen de 10 luni.
- am fost de-acord deoarece venea iarna
3. la alte 2 luni dupa a cerut ca mobilierul din apartament sa fie scos
-nu am fost de acord

nelinistea noastra este:pentru ce vrea ea sa isi creeze atata cofort cand are camera de zii mobilata cu mobila ei, iar mobilierul nostru e in dormitor,iar ea sta singura
ar putea sa faca acte false pentru a intra in posesia imobilului???
Daca da ce putem face?
suntem nelinistiti din cauza ca ea are atatea pretentii!
ar putea prin banii sa prosteasca vreun notar sau vreun avocat sa faca acte false pe imobil?am auzit ca au mai fost cazuri de genul acesta!