avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 478 soluții astăzi
Forum Activitate piramida76

Activitate piramida76

Discuție prime de paste
buna ziua

As dori sa stiu daca se poate da prima de Paste cate 150 lei /salariat, in total de 2000 lei?

Mentionez ca suntem un cult religios si vrem sa dam ajutor de paste, dar pe baza de tabel, fara sa fie impozitat

Multumesc
Răspuns la discuția salarizare culte
da, tocmai de aceea nu stiu ce salariu se aplica si cum se calculeaza
Buna ziua, as dori sa stiu ce salariu minim pe economie se aplica pentru personalul neclerical din cadrul unitatilor de cult, 705 sau 600?

multumesc
Discuție salarizare 2010
Cum se calculeaza salariul pentru ianuarie 2010 daca pe langa salariul de incadrare se da si sporul de vechime?
Pentru bugetari am inteles ca salariul va fii de 705 lei numai daca impreuna cu sporurile nu va depasi aceasta valoare, astfel daca in decembrie 2009 salariul de incadrare era 600 lei cu spor vechime 5%, 10%, 15%, 20% sau 25% cum se va calcula incepand cu ianuarie 2010,deoarece la spor vechime 25% depaseste valoarea de 705

Multumesc anticipat
Răspuns la discuția calcul salar ianuarie 2010
Cum se calculeaza salariul pentru ianuarie 2010 daca pe langa salariul de incadrare se da si sporul de vechime?
Pentru bugetari am inteles ca salariul va fii de 705 lei numai daca impreuna cu sporurile nu va depasi aceasta valoare, astfel daca in decembrie 2009 salariul de incadrare era 600 lei cu spor vechime 5%, 10%, 15%, 20% sau 25% cum se va calcula incepand cu ianuarie 2010,

Multumesc anticipat