avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Activitate neculaiemilian

Activitate neculaiemilian

Este o problema daca eu am inchis deja firma pe care o aveam dar inca nu am defiscalizat casa de marcat(predarea memoriei fiscale) si care sunt pasii de urmat pentru defiscalizare .
Răspuns la discuția intreprindere individuala
Mentionez ca am o intreprindere individuala neplatitoare de tva cu norma de venit si mi sa spus ca doar acest jurnal de incasari si plati este necesar
Daca am o i.i cu norma de venit unde am inteles ca nu este obligatorie contabilitatea mai este necesar pe linga acel registru de incasari si plati si registru inventar ?
Răspuns la discuția registru intrari iesiri
O intrebare mai am mie mai imi trebuie si altfel de registru decat cel de incasari si plati ???
Răspuns la discuția registru intrari iesiri
Multumesc sa rezolvat era vorba despre incasari si plati
Răspuns la discuția registru intrari iesiri
Pai pana la urma care dintre registre imi trebuie ?Mie mi sa spus ca este de ajuns pt.intreprindere individuala pe care o detin doar acest regisru de intrari-iesiri(mentionez ca sunt naplatitor de tva.cu norma de venit) va rog luminatima !
Răspuns la discuția registru intrari iesiri
MULTUMESC !
Răspuns la discuția registru intrari iesiri
Multumesc pt raspuns .Mai am o nelamurire:ii-ul are sediul si activitatea in jud Ilfov iar eu am buletinu de bucuresti acolo unde platesc si impozitul,in cazul acesta unde trebuie sa duc registrul la Buc. sau la Ilvof?
Am o intreprindere individuala neplatitoare de tva cu norma de venit si am inteles ca trebuie sa tin un registru intrari iesiri,vreau si eu sa stiu ce anume trebuie completat in el cum trebuie completat si daca trebuie inregistrat la reg.com.Va multumesc
Am infiintat o intreprindere individuala neplatitoare de tva cu norma fixa de venit va rog sa imi spuneti daca imi mai trebuie freun tip de registru contabil si daca trebuie scos si raportul de la casa de marcat etc...