avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 206 soluții astăzi
Forum Activitate b0gdan17

Activitate b0gdan17

stie cineva dupa cat dimp de munca pot obtine dreptul de munca definitiv in germania?Multumesc
Răspuns la discuția masuri disciplinare
Deci sa inteleg ca daca in 30 de zile nu mi se comunica decizia si mi se da la semnat aceasta devina nula si se mai poate lua nici o masura?Eu am avut comisia in data de 21 ianuarie iar pe 31 mi-am incetat contractul de munca cu ei,dar nu mi-am recuperat toate drepturile financiare,si aici nu ma refer la salar,ci la garanti(10% din salar fiind acumulat intr-un cont separat) si ei vor sa-mi traga din acesti bani suma care vor sa o impute.Dupa acel termen de 30 de zile mai poate fi imputata acea suma?Multumesc!
Mi-am incetat contractul de munca pe 31 ianuarie si inca nu am primit nici un fel de act de la firma.Care e termenul maxim pt eliberarea actelor,am nevoie de decizia de incetare si de fisa de lichidare.Multumesc!
Buna ziua.Am o intrebare,in cat timp de la luarea unei decizii disciplinare trebuie adusa la cunostinta angajatului?La cat timp dupa comisie aceasta devine nula daca nu se aduce la cunostiinta?Multumesc!
deci se poate ajunge chiar pana la desfacerea contractului de munca?
salut.am si eu o problema la locul de munca si nu stiu ce sa fac,am nevoie de un sfat.lucrez in comert,la o firma mare din Romania,lucrez direct cu clientul.in aceasta perioada ca sa atragem clienti facem tot felul de benefecii clientilor,cum ar fi daca cumpara un produs i se da o reducere la un altul,numai ca eu si colegii mei am "omis" sa le spunem acest lucru clientilor si am luat cateva produse noi cu acea reducere numai ca unul din sefi a aflat si acum ne cere demisia.ce risc in cazul acesta?de ce pot fi acuzat?pot fi dat afara pe motin disciplinar?de mentionat ca lucrez de aproape 3 ani in firma si nu am mai avut pana acum nici un fel de abatere care sa atraga dupa sine un referat.astept sfatuti.multumesc