avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 713 soluții astăzi
Forum Activitate ionut28

Activitate ionut28

Buna ziua!
In urma despartirii de fosta prietena sunt sunat de diferite persoane pt a fi amenintat.Am fost sunat si la ore f tarziu si stiu si cine este persoana.Amn fost la politie si am povestit acolo despre ce este vorba dar domnii de la politie mi-au spus ca si Basescu este amenintat de sindicalisti ca ies la miting si tot nu se teme :)):)):))
Mi s-a recomandat de la cei de la politie sa mai astept si daca se mai intampla sa sun la politistul de de proximitate.
Ce sanctiuni poate primi cel care ma ameninta?Il pot da si in judecata?
Va multumesc!
Citind sfaturile celor ce au postat in cadrul acestui subiect am ajuns la concluzia ca este mai bine sa ma impac cu ea , ceea ce am si facut ... ne-am intalnit in weekend ,mi-am cerut iertare , ne-am iubit si urmeaza sa se duca sa isi retraga plangerea.Si ati avut dreptate cand ati spus de BMW ul rosu metalizat .... exact masina asta si-o doreste si mereu cand vede una pe strada mi-o arata !nu stiu cum i-ati citit gandurile :confused: ... Am stat si am reflectat asupra motivului pentru care am lovit-o si mereu ea a fost de vina , prima oara pt ca mi-a luat catelul(am un canish) si nu mai vroia sa mi-l mai dea daca nu ne impacam ...si a doua oara m-a lovit ea prima iar eu nu am facut decat sa ii raspund si eu la fel(aproape dublu defapt) ...
Sper sa isi retraga plangerea si sa nu mai trec prin situatii similare niciodata pentru ca este pacat ...
Multumesc celor care au postat!:)
Am fost intr-o seara la domiciuliul fostei mele iubite si am agresat-o verbal(niste zbieraturi de am trezit vecinii) cat si fizic (o mana ferma in gat si cam atat).Trebuie sa mentionez ca in prealabil consumasem si ceva bauturi alcoolice.Acasa in acea seara mai era si copilul fostei iubite si imi pare rau ca indirect a asistat si el la cearta dintre mine si mama lui,el fiind in camera lui.De atunci nu ne-am mai vazut in ideea ca imi si dorisem sa fie ultimul contact pt a nu a mai avea deaface cu persoana respectiva ... numai ca dorinta nu mi s-a implinit si am aflat ca mi-ar fi facut plangere la politie si ca m-ar fi dat in judecata.De la incident au trecut cam doua luni si ceva iar pe mine nu m-a contactat nimeni , nici de la politie , nici de la judecatorie .Ea mi-a spus ca isi retrage plangerea(fictiva din punctul meu de vedere) daca ne impacam ... dar eu acum am intalnit o alta femeie cu care sunt linistit si care nu imi creaza stari de genul asta ...In cat timp ajunge o citatie acasa si ...... ce pot sa patesc in caz ca m-a dat intradevar in judecata?Sa ma impac cu ea ca sa isi retraga plangerea?Nu as vrea ...
p.s.1acum un an tin minte k i-am mai dat cateva palme pe strada cand ne-am certat :sorry:
p.s.2imi pare rau k s-au intamplat toate astea si nu sunt mandru de "ispravile" mele