avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 304 soluții astăzi
Forum Activitate cremona

Activitate cremona

multumesc !
sunt in cic pana la 15.04.2010,pana atunci doresc sa infiintez o intreprindere individuala dar avand in vedere nebuloasa economica -existenta si viitoare-as dori sa stiu daca am dreptul la somaj in conditiile date
mii de multumiri
I.I. se poate infiinta in baza unui singur cod caen ? as dori sa incerc si cu legume fructe proaspete,produse de uz gospodaresc.Pot fi trecute aceste activitati pe aceeasi I.I.?
Nu,pot beneficia persoanele care,in ultimul an anterior datei nasterii copilului,au realizat timp de 12 luni venituri profesionale supuse impozitului pe venit potrivit prevederilor Legii nr.571/2003 privind Codul fiscal;vezi Legea257/2008
va rog cod caen pentru comertul cu amanuntul- articole de imbracaminte si incaltaminte second hand efectuat prin standuri,piete,targuri;se incadreaza la 478,4782,4789?
doresc sa stiu daca( la data inregistrarii in registrul comertului) titularul unei intreprinderi individuale isi pierde dreptul de a mai primi de la stat indemnizatia pentru cresterea copilului.
as vrea sa stiu daca titularul unei ii poate fi propriul angajat ,adica va figura pe stat de plata lunar