avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 644 soluții astăzi
Forum Activitate mary23

Activitate mary23

daca am adresa din buletin in galati,imi pot infiinta o firma in alt oras?
daca judecatoru ia incredintat copilul tatalui iar eu imi iau copilul acasa la mine si nu il mai duc inapoi la tata , ce se intampla ? este caz penal? imi cer scuze daca e prea deplasat ce zic , dar m-am saturat de aceste legi
sunt intr-un proces de divort pe baza unor minciuni copilul ia fost incredintat tatalui provizoriu avand in vedere ca copilul vrea sa stea cu mine , mentionez ca are doar 5 ani ,poate sa fie audiat?
suntem in divort iar copilul este la sot si nu imi da voie sa il vad, cum as putea sa il iau de acolo si sa stea cu mine pe durata divortului?
daca sotul meu a bagat divort iar eu nu mai stau la aceeasi adresa , instiintarea ca sa ma prezint la divort imi vine la parinti unde am stat pana la 14 ani? sau imi va veni la adresa sotului unde am locuit in timpul casatoriei? iar daca nu ma prezint poate divorta fara mine?
sunt casatorita de 3 ani , avem impreuna un baietel de 3 anisori , sotul meu este foarte violent ,vorbeste urat cu mine de fata cu copilul ,nu am mai suportat si am plecat de acasa impreuna cu copilul in alt oras . as vrea sa stiu daca asta se poate numi rapire sau abandon de domiciliu si imi va afecta cu ceva la divort, sotul ma ameninta ca se duce la politie si o sa imi ia copilul .tin sa va spun ca domiciliul meu este la parintii lui cu care locuiam si se vorbeste foarte urat in acea casa . va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns