avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 287 soluții astăzi
Forum Activitate catalinlungeanu

Activitate catalinlungeanu

Se poate renunta la serviciile Romtelecom daca s-a incheiat contract intre aceasta firma si o persoana fizica? Motivul nemultumirii este ca, in urma cu o luna, am incheiat un contract pentru un pachet de televiziune si altul pentru internet, comunicandu-se in prealabil ca impreuna costa 76 lei (inclusiv doua receivere televiziune in chirie drept chirie). Ma interesa de la inceput doar internetul, nestiind ca se poate oferi doar acest serviciu, fara televiziune, pentru ca nu mi s-a comunicat de catre cei de la Romtelecom. Am ajuns sa platesc 84 de lei prima factura si nici nu sunt multumit de serviciile Romtelecom, atat de televiziune, cat si net.
Va multumesc mult.
As dori sa stiu daca institutiile de stat(mai ales scoala) pot achizitiona aparatura electronica- laptop, calculoator, monitor, etc.
Stiu doar ca anumite obiecte nu pot fi achizitionate conform art. 24 al Ordonantei DE URGENTA nr. 34 din 11 aprilie 2009.
Va multumesc.

Am semnat un contract cu un dealer Vodafone pe persoana juridica.Conditiile contractului au fost prezentate de acest dealer ca fiind foarte avantajoase,dar in factura Vodafone era trecut o plata mare.Poate fii dat in judecata acest dealer pentru inselatorie?