avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 520 soluții astăzi
Forum Activitate lorianca

Activitate lorianca

Am intrat în șomaj în iulie 2016 m-am angajat din șomaj în octombrie 2016 pe perioada determinata de 6 luni din aprilie am reluat șomajul de unde l am lăsat de la 1 iunie mă angajez pe perioada determinata de 3 luni ( sezon) am aflat că sunt însărcinată acum ce drepturi am după cele 3 luni revin în șomaj inca 3 luni că atât mai am ...întrebarea este dacă pot intra in prenatal?
Răspuns la discuția Sotul imi fura copiii, ce sa fac?
Daca nu faci nimic la politie,dute la parchet faci plangere acolo si se rezolva sigur.Eu asa am facut.
Răspuns la discuția Sotul imi fura copiii, ce sa fac?
Stai linistita draga mea, am trecut si eu prin asta si la fel eram de speriata, copii sunt minori au nevoie de mama, instanta iti va incredinta copiii.
si eu am patit la fel in primul an de la divort, acum am deja 3ani de cand sunt divortata.. dar de amenintari si hartuire nu am scapat.. acum e mai rau,imi face plangeri penale cu martori mincinosi si de trei ani stau numai pe drumurile tribunalului, in loc sa-mi cresc copilul linistita...astia sunt oameni care refuza realitatea..si atunci fac mult rau..asa se simt ei bine
Răspuns la discuția de la partaj- la penal
va multumesc foarte mult..
Răspuns la discuția de la partaj- la penal
va multumesc, asa este in 2008 mi-a facut o plangere penala ca el si prietena lui ar fi fost urmariti de mine...un lucru neadevarat binenteles..atunci am fost scoasa de sub urmarire penala, dar este mult de atunci... si se gandeste ce rau sa-mi mai faca
sunt in partaj cu fostul sot de aproximativ 2 ani,eu sunt parata,el reclamant.. pe 19 februarie am avut termen in vederea solutionarii partajului, azi am primit o alta citatie ptr data de maine in care sunt chemata in calitate de intimat iar el in calitate de petent pentru fond- plangerea este impotriva rezolutiilor sau ordonantelor procurorului de netrimitere in judecata art.278 ind.1cpp..va rog.. nu inteleg nimic.. la ce se refera aceasta plangere? si impotriva cui? specific, ca partajul e inca pe rol..trebuie sa ma prezint de cate ori face cate o plangere? am un copil de crescut, si mai trebuie sa si muncesc sa-mi cresc copilul
Discuție partaj-sulta
in urma unui partaj eu sunt obligata la o sulta..catre fostul sot, mie revenindu-mi apartamentul mentionez ca eu locuiesc cu copilul in acest apartament..intrebarea mea este..eu nu pot vinde apartamentul sa-i dau aceasta sulta? credit nu pot face ptr ca nu am un salariu mare, si oricum dobanzile sunt foarte mari si nu imi permit asa ceva
Răspuns la discuția partaj
care ar fi ele,alte modalitati...suma este de 15000euro
Discuție partaj
in partajul cu fostul meu sot mi s-a atribuit apartamentul cu dreptul de sulta in termen de 6 luni, eu nu am acesti bani, pot face credit ipotecar? ...cum?...fara ca el sa semneze...nu se poate comunica cu el..