avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 697 soluții astăzi
Forum Activitate magika

Activitate magika

multumesc mult pentru toate informatiile date! :)
imi cer scuze daca pun intrebari aiurea, dar habar nu am ce trebuie sa fac :)
dar daca imi schimb domiciliul fiscal, unde trebuie sa il fac? Pe apartamentul rudei unde mi-am facut sediul social sau pot sa imi fac si pe apartamentul parintilor? ambele sunt in sectorul 2.
apoi dupa ce il schimb, platesc toate impozitele tot in Focsani? medicul de familie il am in Bucuresti.
Buna ziua,
Sunt din Focsani, dar locuiesc in Bucuresti de cativa ani; in continuare am domiciliul in Focsani. Mi-am infiintat un pfa de curand cu sediul social in Bucuresti. Parintii mei au apartament in Bucuresti, dar eu nu mi-am schimbat domiciliul aici. Am vrut sa imi fac pfa pe apartamentul parintilor, dar au fost anumite probleme la administratia de locatari si nu mi-au permis, asa ca mi l-am facut pe apartamentul unei rude din Bucuresti.
Acum trebuie sa declar pfa-ul la aministratia financiara si nu stiu unde trebuie sa ma duc. Am incercat la administratia sect 2 unde este sediul social al pfa-ului, iar cei de acolo mi-au spus ca trebuie sa ma duc in Focsani, unde este domiciliul meu sa il declar. Am dat si un telefon la o alta administratie din Bucuresti, sa verific informatia si mi-au spus acelasi lucru. Nu mi se pare logic sa imi fac sediul social in Bucuresti si sa ma trimita in Focsani sa il declar. Ma poate lumina cineva?! :)
multumesc pentru raspuns...la revedere!
Da, dupa terminarea master-ului doresc sa devin expert cadastru. Multumesc pentru raspuns! La revedere!
Buna ziua! Sunt studenta la Universitatea din Bucuresti, la Facultatea de Geografie, sectia Cartografie cu aplicatii in cadastru. Am cateva nelamuriri in privinta obtinerii dreptului de semnatura. Facultatea dureaza 3 ani, iar dupa terminarea acesteia pe diploma va scrie "geograf", iar master-ul dureaza 2 ani si abia dupa terminarea acestuia , pe diploma va scrie "geograf, cartograf si lucrator cadastral". Anumite persoane mi-au spus ca urmand studiile la aceasta facultate nu pot obtine dreptul de semnatura dupa terminarea master-ului. Vroiam sa va intreb daca e posibil acest lucru. Ca am cautat pe internet informatii legate de acest lucru, dar nu am gasit.