avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 145 soluții astăzi
Forum Activitate crystin75

Activitate crystin75

Buna ziua doresc sa stiu daca ma poate lamuri cineva ce sa fac ,am un titlu de propietate in care este trecut teren cu, curti constructii asfel am facut succesiunea si acolo sa trecut exact ca in titlu curti constructii dar doar atat si nimic mai mult doar supraf dar constructiile in nr de trei (construite in 1974 titlu de propietate eliberat in 1994)nu apar asfel cand am ajuns la primarie sa cer pt cadastru anexa 17(constructi) nu vrea sa imi dea deoarece nu sunt trecute in titlu si nu pot face cadastru problema mai este si ca pe p[e acest lucru mam judecat si 3 ani cu cei care locuiesc fara acte si am castigat dar cu toate ca sa facut expertiza de un expert tribunal;ul spune lasarea in deplinatate posesie a terenului (atat a cerut avocatul prin tulburare de posesie )si iar nu sunt cuprinse in hotarare cu toate ca ele exista din 1974 invatatima va rog ce sa fac sa ies din aceast mare necaz va rog mult deoarece sunt disperata propietatea se afla in Dambovita invatati-ma va rog ce sa cer de la primarie sa pot face cadastru poate primaria sa nu ma lase sa fac cadastru deoarece mi-au parut ff necuvinciosi eu vreau sa vand si nu pot si unde sa merg conf legii Va multumesc mult
Buna ziua doresc sa stiu daca ma poate lamuri cineva ce sa fac ,am un titlu de propietate in care este trecut teren cu, curti constructii asfel am facut succesiunea si acolo sa trecut exact ca in titlu curti constructii dar doar atat si nimic mai mult doar supraf dar constructiile in nr de trei (construite in 1974 titlu de propietate eliberat in 1994)nu apar asfel cand am ajuns la primarie sa cer pt cadastru anexa 17(constructi) nu vrea sa imi dea deoarece nu sunt trecute in titlu si nu pot face cadastru problema mai este si ca pe p[e acest lucru mam judecat si 3 ani cu cei care locuiesc fara acte si am castigat dar cu toate ca sa facut expertiza de un expert tribunal;ul spune lasarea in deplinatate posesie a terenului (atat a cerut avocatul prin tulburare de posesie )si iar nu sunt cuprinse in hotarare cu toate ca ele exista din 1974 invatatima va rog ce sa fac sa ies din aceast mare necaz va rog mult deoarece sunt disperata propietatea se afla in Dambovita invatati-ma va rog ce sa cer de la primarie sa pot face cadastru poate primaria sa nu ma lase sa fac cadastru deoarece mi-au parut ff necuvinciosi eu vreau sa vand si nu pot si unde sa merg conf legii Va multumesc mult
Discuție cadastru
Buna ziua doresc sa stiu daca ma poate lamuri cineva ce sa fac ,am un titlu de propietate in care este trecut teren cu, curti constructii asfel am facut succesiunea si acolo sa trecut exact ca in titlu curti constructii dar doar atat si nimic mai mult doar supraf dar constructiile in nr de trei (construite in 1974 titlu de propietate eliberat in 1994)nu apar asfel cand am ajuns la primarie sa cer pt cadastru anexa 17(constructi) nu vrea sa imi dea deoarece nu sunt trecute in titlu si nu pot face cadastru problema mai este si ca pe p[e acest lucru mam judecat si 3 ani cu cei care locuiesc fara acte si am castigat dar cu toate ca sa facut expertiza de un expert tribunal;ul spune lasarea in deplinatate posesie a terenului (atat a cerut avocatul prin tulburare de posesie )si iar nu sunt cuprinse in hotarare cu toate ca ele exista din 1974 invatatima va rog ce sa fac sa ies din aceast mare necaz va rog mult deoarece sunt disperata propietatea se afla in Dambovita invatati-ma va rog ce sa cer de la primarie sa pot face cadastru poate primaria sa nu ma lase sa fac cadastru deoarece mi-au parut ff necuvinciosi eu vreau sa vand si nu pot si unde sa merg conf legii Va multumesc mult
Va multumesc mult la asta nu m-am gandit asa am sa fac hotararea a fost pronuntata in data de 09 -2009 si am pierdut la apel canstigand la recurs cand nea pus in posesie (tulburare de posesie ).este definitiva si irevocabila as dori sa va mai intreb daca pot vinde dreptul de propietate sub pretul pietei cuiva fara sa fac executarea silita in conditiiile in care am titlu de propietate si doua hotarari definitive si irevocabile pt a o face cel care cumpara este legal?
Este vb despre 3 propietatii in Dambovita si executorul mia cerut multi banii asfel am ajuns la capatul puterilor cu banii,si intentionez sa vand una care este libera si sa le execut pe cele doua care sunt locuite si imi este frica ca daca as executa dureaza foarte mult si nu voi mai puteao vinde nici pe cea dea treia care au lasato de vb buna pt vanzare . Oricum va multumec din suflet pt raspuns da este o intrebare de ce am mai luptat atat
Hotararea a fost pronuntata in 2008 luna a 9 deci asa dori sa stiu daca in momentul depuneri actelor pt executare cu 2 luni inainte de a expira intampin vreo problema . Va multumesc mult pentru promtitudinea cu care ati raspuns
Buna ziua am o hotarare definitiva si irevocabila am vreun barem de timp in care ea trebuie executata sau pot oricand.Au trecut doi ani de cand a fost data si as vrea sa mai aman sa fac executarea doarece sper sa rezolv pe cale amniabila in caz ca nu ea expira?Va multumesc