Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cadastru
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cadastru

Buna ziua doresc sa stiu daca ma poate lamuri cineva ce sa fac ,am un titlu de propietate in care este trecut teren cu, curti constructii asfel am facut succesiunea si acolo sa trecut exact ca in titlu curti constructii dar doar atat si nimic mai mult doar supraf dar constructiile in nr de trei (construite in 1974 titlu de propietate eliberat in 1994)nu apar asfel cand am ajuns la primarie sa cer pt cadastru anexa 17(constructi) nu vrea sa imi dea deoarece nu sunt trecute in titlu si nu pot face cadastru problema mai este si ca pe p[e acest lucru mam judecat si 3 ani cu cei care locuiesc fara acte si am castigat dar cu toate ca sa facut expertiza de un expert tribunal;ul spune lasarea in deplinatate posesie a terenului (atat a cerut avocatul prin tulburare de posesie )si iar nu sunt cuprinse in hotarare cu toate ca ele exista din 1974 invatatima va rog ce sa fac sa ies din aceast mare necaz va rog mult deoarece sunt disperata propietatea se afla in Dambovita invatati-ma va rog ce sa cer de la primarie sa pot face cadastru poate primaria sa nu ma lase sa fac cadastru deoarece mi-au parut ff necuvinciosi eu vreau sa vand si nu pot si unde sa merg conf legii Va multumesc mult
Nu are relevanta comportamentul angajatilor primariei cu evidentele existente la oficiul de cadastru si publicitate imobiliara.
Contactati avocat care sa coroboreze hotararea instantei de judecata cu realitatea de la fata locului ,facand precizarile necesare catre OCPI
ynocentta, utilizator
ynocentta a scris:

Nu are relevanta comportamentul angajatilor primariei cu evidentele existente la oficiul de cadastru si publicitate imobiliara.
Contactati avocat care sa coroboreze hotararea instantei de judecata cu realitatea de la fata locului ,facand precizarile necesare catre OCPI

uite ca opinia colegei noastre este mai aproape de ceea ce v-ati dorit.. speram sa va ajute.. bafta!