avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 144 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters127775

Activitate ContSters127775

Răspuns la discuția Violare secret corespondenta
eu nu am copiat nici un mail si nu m-am folosit de nici o informatie.eu am intrat in 2 zile de 3-4 ori sii-am schimbat parola .a doua zi m-a sunat si i-am dat-o in schimb ea a intrat timp de un an cred ca de 100 de ori.pana atunci eu nu stiam cum se schimba o parolo.cand i-am schimbat parola ei am schimbat-o si pe a mea.intrebarea mea este:ce tre sa fac sa dovedesc ca ea imi intra pe adresa mea?trebuie sa ma duc cu laptopulsa-mi citeasca hardul(am inteles ca toate informatiile raman in hard)unde , la cine?eu vreau sa dovedesc ca si ea este vinovata in aceeasi masura ca si mine si astfel sa o determin sa-si retraga plangerea.va rog frumos sa-mi raspundeti.nu am de unde sa aflu aceste informatii.sunt intr-o tara straina si nu stiu la cine sa apelez.va multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Violare secret corespondenta
eu i-am dat parola de a doua zi de la incident
Răspuns la discuția Violare secret corespondenta
cum se poate dovedi?
in timpul casatoriei eu si sotia mea am creeat doua adrese de messenger(ex. dumitrescu_elena@yahoo.com si dumitrescu_dan@yahoo.com). amundoua adresele incep cu numele nostru de familie.parolele nu au fost un secret .intram des unul pe adresa celuilalt.acum 2 ani am divortat ,adresele si parolele ramanand aceleasi.fosta sotie se conecta des pe adresa mea schimbandu-mi pozele de la avatar si deschizandu-mi mail-urile. intr-o zi am intrat pe cele 2 adrese si am schimbat parolele.ziua urmatoare m-a sunat si mi-a cerut parola de la adresa cu numele ei amenintandu-ma ca ma da in judecata.i-am dat-o spunandu-i sa ma lase in pace ca nu vreau sa mai stiu nimic de ea.am si eu cateva intrebari daca puteti sa imi raspundeti va rog frumos ,e urgent....: prin faptul ca eu am schimbat parolele la cele 2 adrese facute impreuna pot fi dat in judecata pentru violarea secretului corespondentei?se poate demonstra ca si ea intra pe adresa cu numele meu (dumitrescu_dan@yahoo.com)cum pot demonstra? daca ma da in judecata pentru violarea secretului corespondentei ,poate avea castig de cauza?VA MULTUMESC ANTICIPAT!!