avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Activitate Nicoleta 24

Activitate Nicoleta 24

mutumesc pt informatie.din cate stiam eu s-au facut ceva modificari incepand cu anul acesta.
buna ziua va rog sa imi spuneti mentionand si legea ( nr.,articol) :cate zile de condediu de odihna si medical beneficiaza o gravida incepand cu anul 2011,pana a intra in prenatal.Am auzit vorbindu-se de 90 zile concediu odihna.
Eu sunt insarcinata in luna a 4 a si lucrez la particular.
va multumesc
Răspuns la discuția declaratii de conformitate
Buna ziua,
Eu nu sunt avocat, sau jurist, dar va pot spune in mod sigur ca DA, orice produs prebuie sa fie insotit de declaratie de conformitate (chiar garantie), deci clientul este indreptatit sa ceara asa ceva, eu lucrez in acest domeniu cam de 3 ani, si am de-aface cu asa ceva ...
Dak ati dori sa-mi spuneti mai exact despre ce fel de produse este vorba, as putea sa va spun mai multe ...
O zi buna in continuare si sper sa nu fiu eu singura care raspunde acestei intrebari.

Cu stima,
Nicoleta
Buna ziua,
Cred ca avem de-a face cu aceeasi firma de recuperare ceva cu EOS ..... cu adevarat si mie mi-au parut cam lipsiti de profesionalism .... mult noroc in demersurile tale, eu nu sunt avocat, jurist sau alte cele, deci nu pot sa-ti spun mai multe decat multa bafta si atentie in ceea ce faci.
Răspuns la discuția Problema cu firma de recuperari
Buna ziua, va multumesc pentru raspunsul de pe forum, insa as vrea sa ma lamuresc, faceti referire la baza de date a bancilor, a companiei de telefonie mobila sau ...? In ce fel ma afecteaza direct acest lucru , faptul ca sunt in baza de date ....???
Va multumesc inca o data.
Răspuns la discuția Problema cu firma de recuperari
Buna din nou, va multumesc tare mult pt raspunsuri. Ei sustin ca mi-au trimis instiintari postale, dar si eu sustin inapoi ca nu am primit si nu au nici o dovada fiindca nu am semnat nimic pt primirea unor hartii de genul asta. Sincer acum dupa ce m-ati mai linistit ma gandesc ca ar fi "bine" sa ma dea in judecata ca ii castig, insa mi-e mai teama de biroul de credite ... Repet contractul l-am deschis in 2003 si am incetat sa mai platesc in 2004, atunci am avut ultima factura . Prima data cand m-au sunat a fost in februarie 2006. Va multumesc inca o data pt ajutor
Buna ziua,
numele meu este Nicoleta si am o problema cu [firma de recuperare]. In anul 2003 am avut un contract cu [EDITAT] (telefonie mobila), si am avut o factura de 42 de lei pe care la vremea aceea nu am achitat-o, si am facut-o uitata (daca pot spune asa). In 2006 am fost sunata de [firma de recuperare] care au sustinut ca au trimis numeroase notificari scrise prin posta sa ma anunte de acest debit, dar pe care eu nu le-am primit, si m-iau spus sa ma gandesc la o solutie sa imi achit aceasta datorie + dobanda + taxa reziliere contrat 660 lei ... Am lasat-o balta si atunci. Iar acum m-au sunat din nou cu aceeasi problema si mi-au spus ca daca nu platesc o sa fiu trecuta la biroul de credite. Eu din cate stiu orice astfel de datorie se prescrie dupa o anumita perioada. E corect? Ma incadrez? Au cum sa imi faca rau (sa ma inscrie la biroul de credite)? Va rog tare mult sa ma ajutati cu problema asta ca nu prea am de unde sa le dau atatia bani ...
Va multumesc anticipat pt ajutor si sper sa fie in favoarea mea, sa ma pot lupta cu ei ...