avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 525 soluții astăzi
Forum Activitate KOZMA TUNDE

Activitate KOZMA TUNDE

Discuție CU SI FARA TATA
buna ziua!fiica mea are un baietel de 5 ani,nu s-a casatorit cu tatal baiatului.au fost impreuna doar un an.tatal copilului nu plateste si nici nu a platit pensie alimantara,nici nu viziteaza copilul . mentionez ca copilul este pe numele tatalui..anul trecut fiica mea s-a maritat in strainatate ducand si copilul cu ea.ptr.baietel a primit pasaport pe un an de zile si am facut o procura tot pe un an de zile ca fiica mea sa poate sa -l duca cu ea pe copilcum putem rezolva ca sa nu trebuiasca sa cerem dupa fiecare an procura din partea tatalui pentru putea duce copilul in strainatate?el nu prea este de gasit si duce o viata dezordonata .unde sa apelam ca sa putem rezolva aceasta problema ,tatal copilului nu vrea sa renunte la copil dar nici nu se intereseaza de el,dar este de acord cu o rezolvare si semneaza orice act care este in favoarea copilui si este de acord ca copulul sa fie crescut doar de mama lui.multesc.
Discuție salarii
Buna ziua,asi vrea sa ma interesez cand se va aplica noua grila de salarizare?
Discuție CONCUBINAJ
O intrebare asi avea,daca o persoana a stat in concubinaj timp de 23 de ani ,dupa decesul persoanei resp.copii respectivului au drept de mostenire?
Discuție divort
SOTUL A AVUT O CASA INAINTE DE CASNICIE,ACEASTA CASA A FOST VANDUTA DUPA CE NE-AM CASATORIT .CU BANII PRIMITI AM CUMPARAT O ALTA CASA IN ALTA LOCALITATE.DACA DIVORTAM DUPA 24 ANI ACEASTA CASA ESTE CONSIDERATA INCONTINUARE A SOTULUI SAU SE IMPARTE?