avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 668 soluții astăzi
Forum Activitate haiducu

Activitate haiducu

buna ziua . care sunt facilitatile angajatorului ptr tinerii absolventi de liceu sau bac ??
cand se baga o societate in insolventa?
Răspuns la discuția chitante
dar ce se deduce cu bonurile de benzina??
buna ziua . am un punct de lucru cu contract comodat la care contractul de energia electrica este pe alta firma . proprietarul nu vrea sa-l treaca pe societatea mea .cum pot sa am deduceri la sumele pe care le platesc ??
Răspuns la discuția credit in chf intarziat
da dar m-au raportat biroului de credit
buna ziua.am o problema cu un credit luat in 2008 in chf care dupa cum se stie ca a crescut enorm.am fost la banca sa ma inteleg cu dansi ptr o restrucurare ,refinantare ,perioada de gratie si absolut nimic .au spus ca nu se poate face nimic decat sa merg inainte cu plata ratelor care am intarziat 30zile .au mai spus ca in cazul in care nu plate imi pune sechestru pe bunuri .ESTE POSIBIL ASA CEVA? .stiu ca in cel mai rau caz este poprire pe salariu.mentionez creditul a fost in valoare de 22000chf sau ce altceva imi poate face banca
Răspuns la discuția Infiintare societate
registrul comertului de unde aprtineti sau daca nu aveti timp exista firme de specialitate care se ocupa de asa ceva contra unui comision
poate un angajat sa aiba mai mult de 90 zile concediul fara plata??
o amenda administrativa ptr circulatie se trece in cazierul juridic?
exista plafon pentru scaderea din gestiune la marfa deteriorata si expirata? daca da care este .scaderea se face pe baza de proces-verbal banuiesc ? si cine trebuie sa participe la efectuarea scaderi din gestiune?