avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 331 soluții astăzi
Forum Activitate bogdan2010

Activitate bogdan2010

va multumesc mult.
va multumesc mult. voi incerca mai intai o conciliere directa si pe urama o actionare in judecata cu O.G. 5/2001
eu am de recuperat 26700 ron. nu stiu cat e taxa de timbru si toate celelalte taxe excluzand onorariul avocatului ca e un amic de al meu
azi am fost la registrul comertului si firma respectiva are activitate. ii voi trimite o conciliere directa si daca refuza plata, apelez la instanta. imi puteti spune cat ma costa taxa de timbru si celelalte cheltuieli daca vreau sa ii actionez in instanta? va multumesc
am lucrat ca inchiriat cu un utilaj de constructie la o societate comerciala timp de 2 ani 2007 si 2008 . trebuiau sa imi vireze intraga suma de bani la rezilierea contractului in decembrie 2008. dar mi-au virat tot in afara de ultimele 3 luni , octombrie noiembrie decemrie 2008. conform contractului de prestari servicii , data scadenta era 30 ianuarie 2009. am facturi care dovedesc ca au datorii fata de mine stampilate si semnate de societate, contractul unde era stipulat ca trebuiau sa imi platesca in 30 de zile de la facturare adica trebuiau sa imi plateasca la 30 ianuarie 2009. acum vreau sa ii dau in judecata pentru ca m-au amanat mereu cu plata. ce proceduri trebuie sa urmez, sau daca mai pot face ceva. va multumesc mult