avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 322 soluții astăzi
Forum Activitate Margiimpex

Activitate Margiimpex

Buna ziua,

Vreau sa-mi cer scuze daca nu am postat la categoria corecta. Situatia este in felul urmator: Doresc sa-mi creez un site, care va include vanzari electronice, de incaltaminte si curele, insa am nevoie de serviciile unui jurist care sa-mi scrie TERMENII SI CONDITILE, POLITICA DE RETURNARE, cam tot ce tine de partea aceasta juridica.

Va multumesc
Buna seara,
As vrea sa va prezint un caz nemaipomenit )
Locuiesc la un bloc, iar pe langa bloc mai multi vecini detinem niste garaje cu autorizatie de la primarie si ma rog toate puse la punct.
Astazi spre surprinderea tuturor a venit un domn sa ne anunte ca garajele si un drum al primariei, asfaltat anul trecut pe bani europeni si asa mai departe ii apartin.
Iar pe planul dansului [Editat - pe forum nu este permisa publicarea numelor persoanelor fizice sau juridice. Multumesc pentru intelegere], nu e trecut nici macar drumul, nici macar garajele ca si anexe, nici macar gurile de canal si nici macar stalpii de curent, tot ce este trecut e delimitarea imobilului.
Tin sa mentionez ca imobilul dansului este exact pana in bloc.
Problema mea acuma este ca el a aparut astazi cu un Extras CF cu numarul 282412, pe care este mentionat ca din data de 26.06.2006 ii este respinsa cererea de intabulare, iar acuma ii sa aprobat si ii scrie ca pamantul este dobandit prin Conventie.


Ce considerati ca ar trebui sa fac ? ? ?
Din pacate asta e tara in care traim....(Nu tara e de vina ci oamenii din ea).
Daca nu se intelege ceva o sa incerc sa fiu mai explicit