avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 506 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters132838

Activitate ContSters132838

Răspuns la discuția Laptop personal folosit la firma
Da e ok. Am permisiunea. Semnul meu de intrebare este in legatura cu licenta. Laptopul l-am cumparat pe pers fizica. Pot sa fac un contract de comodat intre mine si firma? Sau cum sa procedez sa fie totul in regula?
Buna ziua,
Daca ma poate ajuta cineva.. Am un laptop cumparat cu licenta ptr Windows si as vrea sa il folosesc la firma. Laptopul nu a fost cumparat pe firma. Pot sa il folosesc la birou in interes de servici?
Am un contract pe firma la Vodafone, am cateva telefoane iar abonamentul de 1500 ron pe luna nu cred ca mai sunt in stare sa-l platesc. Mai am un an din contract insa as dori sa-l reziliaez? Se poate? Eu am contractul cu ei de cel putin 5-6 ani, insa anul trecut cand am vrut sa-l inchid, m-au mintit de m-au rupt si l-am prelungit. Am inteles ceva de leagea 161/2010 insa unii supun ca se refera doar la persoanele fizice?! Cei de la Vodafone mi-au cerut 150 euro ptr fiecare numar ptr a rezilia contractul. Ce pot face? Astept raspuns. Multumesc.
As avea un spatiu si echipamentele necesare ptr a deschide un cinema 3d de 45-50 locuri, insa nu am reusit sa aflu cat costa licenta? Ea trebuie luata de la CNC?
Discuție FIRMA CURATENIE
ptr o firma de curatienie este necesara casa de marcat sau chitantierul? (tinand cont ca activitatea se desfasoara la client).
Contracte tip unde as putea gasi?

Multumesc.
Răspuns la discuția cum procedez cu casa de marcat?
pentru un magazin de piese auto cum ma sfatuiti sa fac cu casa de marcat? ptr ca sun foarte multe articole. multumesc ptr raspuns. o zi buna.
am o casa de marcat inregistrata pe un alt punct de lucru si vreau sa o mut in alt punct de lucru. cum procedez? trebuie defiscalizata-refiscalizara? cam cat se plateste? ar fi mai bine sa cumpar alta casa?
buna ziua.. am o intrebare, cum fac cu casa de marcat intr-un magazin de piese auto? nu as putea sa bag toate codurile deoarece exista 1 mil de chitibusuri.. Am inteles ca se poate da prin casa de marcat doar un bon in care sa fie trecuta doar valoarea, nu si produsul + factura daca se cere. ma puteti ajuta? multumesc.